Yeni Trakya Altını projesinin 5.yıl etkinliklerinin açılışı yapıldıCuma, 25 Nisan 2014

Yeni Trakya Altını projesinin 5.yıl etkinliklerinin açılışı yapıldıKırcaali Valisi Biser Nikolov ve Hollanda Büyükelçisi Tom van Oorshot, bugün şehrin merkez parkında düzenlenen törenle Yeni Trakya Altını Günü etkinliklerinin açılışını yaptılar.

Yerli organik gıdalar ve bilgi malzemeleri tanıtılan etkinlikle Yeni Trakya Altını adlı Bulgaristan-Hollanda ortak projesinin başlangıcının 5.yılı münasebetiyle düzenlendi.

Açılışta konuşan Biser Nikolov, "Hollandalı turistlerin de bölgemizi ziyaret etmesine seviniyoruz. Büyükelçi'nin yatırımcı da davet etmesini umuyoruz" dedi. Vali, organik tarım çiftlikleriyle çalışmalar yürütülen proje kapsamında Kırcaali ilinde bölgeleri kapsayan organik üretim sertifikası verilmesine yönelik imkanlar aranmasını ümit ediyor.

Projede yer alan katılımcılar tahin helvası, bal, börek gibi yerli ürünler ve bölgeye ilişkin reklam malzemeleri tanıttılar.

Açılıştan önce Kırcaali Valiliğini ziyaret eden Hollanda Büyükelçisi Tom van Oorshot ile Vali Nikolov, bölgede turizmin gelişimi, yapılan yatırımlar, Avrupa Komisyonunun Bulgaristan'ın AB üyeliği ile ilgili ilerlemesine ilişkin raporu, işsizlik düzeyi konularını görüştüler.

Yeni Trakya Altını Günü, hafta sonuna kadar düzenlenecek çeşitli etkinliklerle devam edecek.


DİĞER HABERLER