Yerel Meclis, 2022'de Ardino İlçesinde Halk Kültürevlerinin Faaliyetini Geliştirme Programı kabul ettiPerşembe, 25 Kasım 2021

Yerel Meclis, 2022'de Ardino İlçesinde Halk Kültürevlerinin Faaliyetini Geliştirme Programı kabul etti

Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi toplantısında 2022'de Ardino İlçesinde Halk Kültürevlerinin Faaliyetini Geliştirme Programı kabul edildi. Ardino ilçesinde halk kültürevleri tarafından belirlenen ana hedefler ve görevler, sivil toplumun manevi ve kültürel değerlerinin geliştirilmesi ve pekiştirilmesine ve halk kültürevlerinin yerel topluluk merkezleri olarak kurumsal kültürel-eğitimsel, bilgilendirici, sosyal ve sivil işlevlerinin güçlendirilmesine yöneliktir. Halk kültürevlerinin başka bir ana görevi, geleneksel kültür ve folklor biçimlerinin korunmasına ve gelecek nesillere aktarılmasının sağlanmasına katkıda bulunmalarıdır. 

Belediye Meclisinin aylık olağan toplantısının gündeminde 7 madde yer aldı. Toplantının başında Varna ili Dılgopol ilçesi Royak köyünde bir huzurevi ve hasta bakımevinde çıkan yangında hayatını kaybedenlerin ve Struma Otoyolu’nda bir yolcu otobüsünün alev alması sonucu hayatını kaybedenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ın Dyadovtsi (Dedeler) köyü Kulyayanı mevkinde bir müze inşa edilmesine ilişkin önerisini desteklediler. 2021 Yılı Sermaye Harcama Programı’nda yer alan projeler listesinde ayrı projeler arasında telafi edici değişiklikler yapılması da onaylandı.

Bu Meclis toplantısında da Ardino Belediyesine ait arazi fonunda yer alan arazilerin kiraya verilmesine ilişkin işlemler yürütülmesi onaylandı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER