Yerel teşkilatlar şimdiye kadar HÖH Kırcaali Belediye Başkanı adayı olarak 12 isim önerdiPazartesi, 27 Temmuz 2015

Yerel teşkilatlar şimdiye kadar HÖH Kırcaali Belediye Başkanı adayı olarak 12 isim önerdi Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) İlçe Başkanı Muharrem Muharrem, "HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı'nın Belediye Başkanı adayı seçilmek üzere başlatılan aday adayları seçme kampanyası henüz başında. Şimdiye kadar toplam 11 köy toplantısı yapıldı. Partinin yerel teşkilatları daha 50 köy toplantısı gerçekleştirecek. Artık 12 aday adayı önerildi. Bu isimler arasından HÖH Merkez Seçim Kurulu Kırcaali Belediye Başkanı adayını seçecek" diye bildirdi.

Şimdiye kadar yapılan toplantılarda Belediye Başkanı aday adayları olarak şimdiki Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Belediye Başkan Yardımcısı ve HÖH İlçe Başkanı Muharrem Muharrem, Kırcaali Meclis Başkanı Raif Mustafa, HÖH Milletvekilleri Mustafa Ahmet, Saliha Emin ve Ayhan Etem, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ahmet, HÖH İl Başkan Yardımcısı ve eski Su ve Kanalizasyon Şirketi Müdürü Müh. Ahmet Mustafa, eski Kırcaali Vali Yardımcısı Musa Seidahmet, eski Güney Merkez Devlet Orman İşletme Müdürü Müh. Aynur İbryamova, işadamı Müh. Fahri İdriz ve HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Başkanı Bayram Bayram önerildi.

Köy toplantıları ve şehirlerde semt toplantıları 19 Ağustos 2015 tarihinde sona erecek. Birden fazla aday gösterilen köylerde aday seçmek üzere parti içi seçim düzenlenecek. Tüm aday adayları olarak gösterilen isimler HÖH Merkez Seçim Kurulu'nun dikkatine arz edilecek. Gelecek yerel seçimler için Belediye Başkanları, köy muhtarları ve Meclis Üyeleri adaylarını partinin Merkez Seçim Kurulu belirleyecek.


DİĞER HABERLER