Yetimler Haftası Kampanyası 1 Kasım'da başlayacakCuma, 28 Ekim 2022

Yetimler Haftası Kampanyası 1 Kasım'da başlayacak

Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Başmüftülük bu yıl 10.kez yetim ve öksüz çocukları desteklemeye yönelik en önemli sosyal yardım kampanyalarından birini düzenliyor.

Bu yılki Yetimler Haftası Kampanyası, 1 Kasım'da başlayacak ve 7 Kasım'a kadar devam edecek. Girişim kapsamında yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek anne-baba şefkatinden mahrum büyüyen çocuklara destek amacıyla bağış toplanacak.

Kampanyada elde edilen gelirler sayesinde yardım edilen her çocuk Başmüftülük tarafından aylık 70,00 leva veya yılda toplam 840,00 leva tutarında yardım almaktadır.

Açıklamada, “Kurum ve müminlerin ortak çabalarıyla bu yıl 492 çocuğa destek olduk. Aylık ödeneği 60 levadan 70 levaya ve desteklenen çocuklar için yaş sınırını 14'ten 16'ya çıkardık” diye belirtildi.

Bağış ödemeleri, ülkedeki Bölge Müftülüklerinin kasalarına ve ayrıca bağışın amacı belirtilerek Başmüftülüğün şu banka hesabına yapılabilir:

IBAN: BG72DEMI92401000198757, BIC: DEMIBGSF DEMIBGSF.

Toplanan fonların tamamı yetim ve öksüz çocukların yararına kullanılacak.

Bilgi almak ve iletişimde bulunmak için Sofya, Pirotska Sokağı, No: 3 adresinde bulunan Başmüftülük Sosyal Hizmetler Birimi ziyaret edilebilir, social@grandmufti.bg e-posta adresine ileti gönderilebilir veya 02/988 20 61 numaralı telefon hattı aranılabilir. Ayrıca Başmüftülüğün www.grandmufti.bg adresindeki kurumsal web sitesinden daha fazla bilgi edinilebilir.


DİĞER HABERLER