"Yılın Futbolcusu" yarışında Başbakan Boyko Borisov önde gidiyorÇarşamba, 30 Kasım 2011

Bulgaristan'da 81 yıllık geçmişe sahip olan "Yılın Futbolcusu" anketinde Başbakan Boyko Borisov'un lider durumunda olduğu açıklandı.
Anketin "futbolist1.bg" internet sitesinde yayınlanan ara oylama sonuçlarına göre, başkent Sofya'nın Bistritza semtinde "Vitoşa" adlı amatör bir futbol kulübünde boş zamanlarında top koşturan Başbakan Boyko Borisov en çok oyu topladı.

Yılın Futbolcusu ödüllerinin dağıtılacağı 23 Aralık tarihine doğru geri sayım sürerken oy verenler tarafından aday gösterilen Borisov, 45 futbolcu arasında yapılan geçici klasmanda 2 bin 612 oyla birinci sırada yer alıyor. Borisov gazetecilere yaptığı açıklamada, "Başarısız bir futbolcu olduğumu söyleyemem" diyerek "Ben birinci olursam mütevazi davranmayıp ödülü kabul edeceğim" ifadelerini kullandı.

Karate sporu da yapan Borisov, politikaya girmeden önce itfaiyeci ve özel koruma görevlisi olarak kariyer yapmıştı. Borisov'un "Yılın Futbolcusu" olup olmayacağı, oy verme işleminin sona ereceği 4 Aralık'ta belli olacak. Ankette, ödülü daha önce 4 kez alan, Mancester United takımında top koşturan milli futbolcu Dimitar Berbatov bin 619 oyla ikinci, Twente takımında oynayan Nikolay Mihaylov ise üçüncü sırada yarışı sürdürüyor. Türkiye'de Kasımpaşa'da oynayan Georgi Sırmov ise tek oyla son sırada bulunuyor.


DİĞER HABERLER