Yunak takımı, Yalova'da çok başarılı bir performans sergilediSalı, 26 Haziran 2012

Yunak takımı, Yalova'da çok başarılı bir performans sergiledi  Ardino Yunak /Yiğit/ Masa Tenisi Spor Kulübünde yetişen 12 yaş altı çocuk takımı Türkiye'de Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Balkan Kardeş Şehirler Spor Oyunlarında ikinci yeri kazandı. Yarışmanın grup aşamasında antrenör Bahri Ömer'in öğrencileri, Kosovo, Kocaeli ve Yalova takımlarını yendi. Yarı final karşılaşmasında Ardino yetenekleri Burgaz takımına galip geldiler, final maçında ise Yalova'dan birinci takıma yenildiler. Yunak takımının formasıyla Mitko Kisöv, Nikola Haciyski, Bülent Emurla ve Stiliyan Stoyanov oynadı.

Yalova'da ilk kez 21-25 Haziran 2012 tarihlerinde düzenlenen Balkan Kardeş Şehirler Spor Oyunlarında Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan, Kosovo, Romanya olmak üzere 7 ülkeden kardeş belediyelerden ve ev sahipliği yapan Yalova'dan takımlar yarıştı.

Masa tenisi, güreş, plaj voleybolu ve basketbol olarak dört türden sporda yarışmalar düzenlendi.
Ardino Yunak masa tenisi çocuk takımının Yalova'ya ziyareti Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın daveti üzere gerçekleşti. Heyetin başında Yunak Masa Tenisi Spor Kulübü Başkanı Azis Murat bulundu.

Yunak Masa Tenisi Kulübünden çocuklar, "Yarışma sırasında her şey çok enteresandı. Diğer Balkan ülkelerinden yaştaşlarımızla tanıştık. Birbirimize telefonlarımızı ve görüntülü konuşmak için Skype adreslerimizi verdik. Hepimiz çok eğlendik, iyi bir ekip olduğumuzu gösterdik" diye paylaştı.


DİĞER HABERLER