Yunanistan - Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında proje çalışmaları başladıÇarşamba, 25 Kasım 2020

Yunanistan - Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında proje çalışmaları başladıArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, 2014 - 2020 Yunanistan - Bulgaristan İNTERREG V-A Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında finanse edilen "Geçmişte ve Gelecekte Ardino ve Dimetoka" (ARDİKO) projesinin faaliyetlerinin yürütülmesi için kurulan şantiyenin açılışını yaptı.

Proje yöneticisi Ardino Belediyesi olup Yunanistan'ın Evros (Meriç) iline bağlı Dimetoka Belediyesi ise proje ortağı.

Proje, en önemlisi "Dyadovtsi (Dedeler) köyü - Şeytan Köprüsü arasındaki ilçe yolunun yeniden inşası ve rehabilitasyonu" olmak üzere 4 alt faaliyet içermekte.

Proje kapsamında ayrıca Şeytan Köprüsü'ne giden Arnavut kaldırımlı bir yaya yolu yeniden inşa edilecek ve Dyadovtsi köyünün topraklarında iki kameriye inşa edilecek. Onların birisi Dyadovtsi köyünde olup çeşme ile birlikte inşa edilecek.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, "Turistik altyapının inşası, taşınmaz kültürel değerlerin erişiminin ve çekiciliğinin sağlanmasında önemli bir rol oynamakta. Ardino Belediyesinin bu yöndeki çalışmaları önümüzdeki programlama döneminde de devam edecek" diye kaydetti.

Şantiye açılış töreninde Belediye başkan yardımcıları Necmi Mümünhocov ve Nasko Kiçukov, "Solak M.S."inşaat şirketini temsilen Levent Cebeci, "Pe & Pe Engineering " yapı denetim şirketinin temsilcisi, yaya yolunun yeniden inşaat işlerini projelendiren Müh. Taner Bekir ve Ardino Belediyesi Mimarlık, Bayındırlık İşleri ve Belediye Mülkiyeti Daire Başkanı Müh. Rosen Haciev hazır bulundular.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER