Yunanistan-Bulgaristan Bakanlar Kurulu Ortak Toplantısı Dedeağaç'ta YapılacakPazar, 29 Temmuz 2012

Yunanistan-Bulgaristan Bakanlar Kurulu Ortak Toplantısı Dedeağaç'ta YapılacakYunanistan-Bulgaristan arasında son baharda ortak Bakanlar Kurulu toplantısı yapılacak. Toplantıda ele alınacak ikili ilişkiler ve turizmin yanı sıra Dedeağaç'tan petrol hattı ve Gümülcine'den doğalgaz boru hatlarının konusunun ele alınması bekleniyor.

Ayrıca toplantının yapılması planlanan sonbaharda, çalışmaları son aşamada olan Gümülcine - Kırcaali yolunun da açılış töreninin yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yunanistan-Bulgaristan Başbakanları ve ortak Bakanlar Kurulu toplantısının yapılmasından önce ise Bulgaristan-Türkiye arasında ortak Bakanlar Kurulu toplantısının da yapılacağı belirtiliyor.

Öteyandan Doğu Makedonya - Trakya Eyaleti Başkanı Aris Yannakidis'in başkanlığından Kavala'da düzenlenen toplantıda bölgede yapımı devam eden yollar, kavşaklar v.d. konular gündeme geldi. Yannakidis toplantıda yaptığı konuşmada Gümülcine'yi Kırcaali'ye bağlayacak olan Makas yolunun yapımı sırasında bazı sorunların yaşandığını, ancak projenin Ekim ayına kadar tamamlanacağını belirtti.


DİĞER HABERLER