Yurtdışı Genç Liderler Programı BaşladıSalı, 26 Ağustos 2014

Yurtdışı Genç Liderler Programı BaşladıYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından dördüncüsü düzenlenen "Yurtdışı Genç Liderler" programı İstanbul'da başladı.

52 Başarılı Genç Programda Buluştu

İlk olarak 2013 yılında düzenlenen Yurtdışı Genç Liderler Programı'na bu yıl İngiltere, Almanya, İsveç, Belçika, Fransa, Norveç, Kanada ve İsviçre'den seçilen 52 başarılı genç davet edildi.

Gençler programın ilk gününde İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Başkan Yardımcısı Fatma Bölükbaş'tan "Türkçe Konuşma ve Yazma Hataları" semineri aldılar. Türk Dili'nin kendileri için önemine ve Türkçe'nin düzgün kullanılması gerekliliğine vurgu yapan katılımcı gençler seminerden memnun ayrıldılar.

Türk Dili seminerinin ardından gençler Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ile buluşarak tarih ve medeniyet üzerine sohbet ettiler.

Alanında Söz Sahibi Kişilerle Seminerler ve Vizyon Konuşmaları Gerçekleşecek

Program süresince gençler alanında önemli isimlerle bir araya gelerek çeşitli seminerler ve vizyon konuşmalarına katılacaklar. Bu isimler arasında Prof. Uğur Derman, Alev Alatlı, Prof. Dr. Sadettin Ökten, kültür tarihçisi-yazar Dursun Gürlek gibi isimler yer alıyor.

Atölye çalışmalarının da yer alacağı programda ayrıca İstanbul'un ve Bursa'nın tarihi ve kültürel açıdan önemli yerleri ziyaret edilecek.

Genç Liderler İstanbul Programı 31 Ağustos tarihine kadar sürecek.


DİĞER HABERLER