Yüzlerce kişi Kirkovo Belediyesinin 98. kuruluş yıldönümünü kutladıSalı, 27 Mart 2012

Yüzlerce kişi Kirkovo Belediyesinin 98. kuruluş yıldönümünü kutladıKirkovo Belediyesinin 98. kuruluş yıldönümünü kutlamaları için yüzlerce kişi belediye merkezine akın etti. Belediye Meclisin kararıyla 26 Mart tarihi, Kirkovo Belediyesinin Günü olarak ilan edilmiş ve 2001 yılından bu yana kutlanılan geleneksel bir bayrama dönüşmüştür.

Kirkovo Belediye Başkanı Sali Ramadan, halkı ve konukları selamlama konuşmasında, " Kirkovo'nun bir asırlık tarihinde saygıya layık bir geçmişi var. Belediyenin gelişimi bizim elimizde ve geleceği için çok çalışmalıyız", dedi. Başkan Sali Ramadan, yaptığı konuşmada kısaca bu güne kadar Belediye yönetiminin yaptığı çalışmalara değindi ve ileride daha çok iş yerlerinin açılması için çaba sarf edileceğini vaat etti.

Düzenlenen kutlama törenine, birçok milletvekili, bölgedeki belediye başkanları ve köy muhtarları de katıldılar.

Kutlama programında, hentbol yarışmasından "Vievska Folklor Grubu" müziğinin eşliğinde oynanan oyun havalarına kadar herkesin eğlenebileceği bir şeyler vardı.

Etkinlikte, "Doğanın Güzelliğini Resimde Koruyalım" başlığı altında düzenlenen herbaryum uygulaması yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. Aynı zamanda düzenlenen klasik, halk ve modern dans yarışmasında en iyi olanlara da ödüller verildi.

Kirkovo, 14 Mart 1914 tarihinde Gümülcine kazasına bağlı bir belediye merkezi olarak ilan edilmiştir.

9 Eylül 1944'ten sonra Kirkovo, köy belediye halk meclisi merkezine dönüştürülmüş ve bu düzenleme, 23 Mart 1979 tarihine kadar var olmuştur. Bu tarihten sonra Kirkovo ilçe merkezi olmuştur.


DİĞER HABERLER