Caminin Hayatımdaki Yeri başlıklı Yarışmada ödül kazanan öğrenciler ödüllendirildiSalı, 25 Ocak 2022

Caminin Hayatımdaki Yeri başlıklı Yarışmada ödül kazanan öğrenciler ödüllendirildi

Bulgaristan Başmüftülüğü, Caminin Hayatımdaki Yeri Yarışması’nda ödül kazanan katılımcıların bir kısmını ödüllendirdi. Sofya'dan yarışmada en iyi performans gösteren öğrenciler, başarı belgelerini, para ve nesne ödüllerini almak için Bölge Müftülüğü'nü ziyaret ettiler.

Ödül töreninin resmi konukları arasında Başmüftü Yardımcısı Ahmet Hasanov ve Kur’an Kursları Koordinatörü Bahri İzzet de yer aldılar.

Ahmet Hasanov, ödül kazanan yarışmacıları tebrik ederek, yaşamlarında nice nice başarılar diledi.

Ödül töreninde hazır bulunan Sofya Bölge Müftüsü Beyhan H. Mehmet de yarışmaya katılımlarından dolayı Kur’an Kursu öğrencilerine teşekkür etti. Müftü, “Bölge müftülükleri tarafından düzenlenen Kur’an Kurslarına katılan çocukların, Caminin Hayatımdaki Yeri Yarışması gibi diğer girişimlerimizde de aktif olmaları beni mutlu ediyor. Bu yıl yarışma için gönderilen eserler yine etkileyici. Çocuklarımız, sanat yoluyla yeteneklerini ve dini inançlarını sergilemenin yanı sıra dikkatleri ekoloji, çevre koruma ve kültürel miras gibi dünyanın en acil sorunlarına yöneltiyorlar” diye kaydetti.

Caminin Hayatımdaki Yeri Yarışması, Cami Haftası girişimi programının bir parçasıydı. 23 katılımcı, özel olarak kurulan bir komisyon tarafından farklı kategori ve yaş gruplarında ödüle layık görüldü.

Onlar, yarışmaya 15 Ekim 2021 tarihine kadar gönderilen bir çizim, şiir veya deneme yazısı ile katıldılar. Ödül kazananların isimleri 13 Aralık 2021'de açıklandı.


DİĞER HABERLER