Ardino Vasil Levski Lisesi Google referans okulu olduPazartesi, 20 Aralık 2021

Ardino Vasil Levski Lisesi Google referans okulu oldu

Ardino (Eğridere) kasabasındaki Vasil Levski Lisesinin yönetimi ve ekibi, kaliteli bir okul eğitimi verebilmek için dinamik olarak değişen dünyaya uyum sağlaması ve yeni bir eğitim türü sunması gerektiğinin bilincindedir. Bu tür yeni bir eğitim türü, öğrencilerde kilit yetkinliklerin ve dijital çağda kendilerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri, rollerini değiştirerek öğrenme sürecinde aktif bir taraf olmaları için gerekli becerilerin oluşturulmasını gerektiriyor.

Bu nedenle, okul yönetimi yeni öğrenme fırsatlarıyla ilgili bir araştırma gerçekleştirdi ve ardından Google'ın Bulgaristan'daki eğitim alanındaki resmi ortağı Yaratıcı Öğrenme Merkezi'nin aktif yardımıyla Google Certified Educator Düzey 1 ve Düzey 2 programlarında sertifika almış on bir eğitimciden oluşan bir başlangıç ​​ekibi oluşturdu. 2021/2022 eğitim öğretim yılının başında okulda VIII. sınıfların birinde 1: 1 modeli eğitim başarıyla uygulandı, öğrenciler okul tarafından sağlanan bir dizüstü bilgisayar – Chromebook ile anlamlı dijital teknolojileri kullanarak okulda eğitim görme fırsatına sahip oldular.

Okul, yaptığı çalışmalar sayesinde Aralık 2021 itibariyle ülkedeki başka 7 okulla birlikte öğrenme süreçlerini ve sonuçlarını iyileştirmek ve optimize etmek için dijital teknolojilerin kullanımında Google tarafından dikkate değer bir örnek olarak kabul ediliyor ve halihazırda bir Google referans okuludur. Google ürünlerini kullanmak ve deneyimlerini ve iyi uygulamalarını paylaşmak için çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmak her referans okul için bir ayrıcalıktır. Bu bağlamda, kasım ayı başlarında okul, Yaratıcı Öğrenme Merkezinin desteğiyle “Ardino Vasil Levski Lisesinde 1: 1 Modelinin Adım Adım Uygulamaya Konulması” konulu bir web seminerine ev sahipliği yaptı.

Bugün itibariyle okulda görevli 16 öğretmen daha Google Certified Educator Düzey 1 programında sertifika aldı ve Google Certified Educator Düzey 2 programı kapsamında bilgi ve becerilerini geliştirmeye devam ediyor ve on üç ilkokul öğretmeni de sertifika sahibi olma ve beceri ve yeterliliklerini artırmaya yönelik eğitimde ilk adımlarını atmaya başladılar.

Sertifika sahibi olma arzusunun artmasıyla Vasil Levski Lisesinin yönetimi ve eğitimciler, diğer sınıflarda da model 1: 1'de eğitim vermeye ve öğrencilere yeni teknolojik dünyanın gereksinimlerine uygun daha iyi eğitim fırsatı vermeye kararlı olduklarını gösteriyorlar.


DİĞER HABERLER