Ardino'dan Aylin, ulusal çocuk resim yarışmasında ödül kazandıPerşembe, 27 Şubat 2020

Ardino'dan Aylin, ulusal çocuk resim yarışmasında ödül kazandıArdino'dan (Eğridere) 11 yaşındaki Aylin Osman, Burgaz iline bağlı Sungurlare kasabasında düzenlenen 17. Ulusal Sveti Trifon Zarezan Çocuk Resim Yarışmasında resim ve grafik kategorisinde üçüncü sırayı aldı. Aylin, bir heykelcik ve diploma ile ödüllendirildi.

Resim sergisi, 14 Şubat Bulgaristan'da Bağcılar ve Şarapçılar Günü ve Sungurlare Günü kutlamaları kapsamında bu yıl 17'inci kez gerçekleştirildi. Amacı, Sveti Trifon Zarezan ile ilgili resimler, Bulgaristan'ın farklı yerlerinde yapılan merasimler ve ritüellerin yanı sıra bereket, şarap ve şarapçılıkla ilgili efsaneler ve mitlerin yaygınlaştırılmasıdır.

Ardino (Eğridere) Belediye Çocuk Kompleksi (ODK) Kişisel Gelişim Destek Merkezi bünyesindeki Müzeyyen Yusufova'nın yönettiği Resim Okulu öğrencileri, art arda dördüncü yıl bu resim yarışmasında derece elde ederek ödüller (madalya, heykelcik ve diploma) kazandılar.

Ulusal yarışma, Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın (MON) çocuk ve öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine yönelik ulusal etkinlik takviminde yer alıyor.


DİĞER HABERLER