Başmüftülük, üniversite öğrencilerine burs vermeye yönelik finansmanı artıracakPerşembe, 04 Kasım 2021

Başmüftülük, üniversite öğrencilerine burs vermeye yönelik finansmanı artıracak

Bulgaristan Cumhuriyeti Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Başmüftülük 2021/2022 akademik yılında üniversitelerde okuyan Müslüman öğrencilere burs vermeye yönelik finansmanı artıracak. Karar, burslara olan ilginin artması sonucunda alındı.

Bu yıl başvuru sayısı, 258 öğrenci ile rekor kırdı.

Başmüftü Dr. Mustafa Haci, “Başmüftülüğün verdiği bursa başvuran öğrenci sayısı bize gurur veriyor. Hemen hemen her üniversitede etkileyici başarılara sahip Müslüman kardeşlerimizin okuduklarını görüyoruz” diye kaydetti.

Adayların yarısı tıp alanında eğitim görüyor, 49'u geleceğin doktorlarıdır. 52’si pedagoji, 46’sı ise mühendislik bölümlerinde eğitim görüyorlar. Başmüftülüğün bursu için adayların çoğu Sofya, Plovdiv (Filibe) ve Varna'daki üniversitelerde okuyan öğrencilerdir.

Aday sıralamasının ve burs almaya hak kazananların isimlerinin açıklanmasından önce başvuruların ikinci bir aşaması yapılacak. 15 Kasım 2021'den sonra özel olarak kurulan bir komisyon öğrencilerle mülakat yapacak. İkinci tura katılacak adayların e-posta adreslerine ek bilgi gönderilecek.


DİĞER HABERLER