Cebel ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladıSalı, 15 Eylül 2020

Cebel ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladı  Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Necmi Ali, ilçedeki en büyük okul Hristo Botev Lisesi bahçesinde düzenlenen yeni 2020-2021 eğitim öğretim yılının açılış törenine konuk oldu.

Belediye Başkanı, öğrencileri, öğretmenleri ve ebeveynleri selamlama konuşmasında, "Size gerçekten başarılı bir okul yılı diliyorum! Yeni eğitim öğretim yılı bugün bir salgın koşullarında farklı olacak. COVID-19 hayatlarımızı tamamen değiştirdi ve öğrenme sürecinde yeni kurallar getirdi, yeni tip topluluk oluşturdu ve öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynler arasında yeni iletişim türü yarattı, herkesi yeni spesifik gereksinimler ve zorluklarla karşı karşıya bıraktı" diye ifade etti.

İlçede kutlamaların yapıldığı tüm okullarda belediye idaresi temsilcisi vardı. Belediye Başkanı Necmi Ali tüm birinci sınıf öğrencilerine yardımcı ders kitabı paketi hediye etti.

Belediye Başkanı, okula ilk defa ayak basan miniklere dönerek şunları söyledi: "Sevgili birinci sınıf öğrencileri! Önce size hitap ediyorum, çünkü bugün en heyecanlı sizlersiniz. Okuldaki ilk gününüz, her zaman kolay olmayacak, ama şüphesiz çok ilginç ve çok faydalı olacak heyecan verici bir yolculuğun başlangıcı. Bugün ilk defa okula ayak basacaksınız, ilk kez bir okul zili duyacaksınız, ilk olarak A ve B harflerini yazmak için sıralarınıza oturacaksınız. Eğlenmenizi ve eğlenirken öğrenmenizi dilerim. Her birimizin hayatında attığı ilk adımlar belirleyici ve çok önemli!".

Belediye Başkanı, öğrencilere hitaben şunları kaydetti: "Okul bahçesinin yeniden hayat dolu olmasına sevindim. Bu durumda ana kahramanlar olan sizler yine öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza dokunacaksınız. Ait olduğunuz yere - geleceğinize hazırlanmak için okula geri döneceksiniz. Başarılı insanlar olacağınız bir gelecek!

İlk okul zilinin size yeni bilgi ve başarı, yeni arkadaşlıklar ve ilginç aktiviteler kazandıracak başarılı bir yeni okul yılının müjdecisi olmasını dilerim.

İnsanı ileriye götüren, modern dünyayı değiştiren bilginin gücüne inanın. Hayallerinizi gerçekleştirecek güce sahip olacağınız konusunda kendinize inanın. Öğretmenlerinize güvenin, çünkü onlar sadece daha eğitimli olmanıza değil, aynı zamanda daha iyi Bulgaristan ve dünya vatandaşları olmanıza yardım edecek insanlar!

Başarılı insanlar olmak için kitaplara güvenin! Onlar gerektiğinde sessizdirler ve anlamaya hazır olduğunuzda sizlerle fikirlerini paylaşırlar! "


DİĞER HABERLER