Çernooçene Belediyesinden 1.sınıfa gidecek çocuklara okul çantası hediyesiCuma, 28 Mayıs 2021

Çernooçene Belediyesinden 1.sınıfa gidecek çocuklara okul çantası hediyesi1 Haziran Dünya Çocuk Günü arifesinde Çernooçene (Yenipazar) ilçesindeki anaokullarında okul öncesi hazırlık sınıfını bitiren ve yeni eğitim öğretim yılında 1.sınıfa gidecek çocuklara Çernooçene Belediyesi tarafından okul çantaları hediye edildi. 1 Haziran Dünya Çocuk Günü ve yeni ders yılında 1.sınıfa gidecek çocukların uğurlanması münasebetiyle anaokullarında kutlama programları düzenlendi. Komuniga (Kuşallar) Köyü Pırvi Yuni Anaokulu ve Gabrovo (Gabra) Köyü Slıntse Anaokulu çocuklarının yer aldığı kutlama programında minikler sundukları gösterilerle veli ve konuklardan bol bol alkış aldılar.

Minikler hazırlanan programla yeteneklerini gösterdiler ve okulun süslenmiş salonunu canlandırdılar. Çocuklar, öğretmenleri sayesinde zengin içerikli bir kutlama programı hazırlamışlardı. Onlar başarıyla çeşitli rollere büründüler ve ebeveynlerine güzel duygular yaşattılar.

İki anaokulunda müdürlük yapan Mukaddes Mehmedova, geçtiğimiz yıllarda Çernooçene Belediyesi yönetimine çocuk eğitim kurumlarına verdiği destek için teşekkür ederek, önümüzdeki ders yılında 1.sınıfa gidecek çocuklara başarılar diledi.

Aydın Osman yaptığı konuşmada çocukların eğitimi ve gelecekte gelişimi açısından anaokulların rolüne vurgu yaptı. Osman, "Bu zor günlerde bu herkes tarafından daha da iyi hissedildi" dedi.

Çernooçene Belediyesi, 10 yıldan beri geleneksel olarak anaokulu bitiren ve yeni ders yılında birinci sınıfa gidecek miniklere böyle bir jestte bulunur.

Bununla birlikte anaokullarındaki diğer tüm çocuklara tatlı dağıtılır.

İsmet İSMAİL


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER