Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladıÇarşamba, 15 Eylül 2021

Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladı

Çernooçene (Yenipazar) ilçesinde yaklaşık 55’i birinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 610’dan fazla öğrenci bugün okula başladı. 

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, yaklaşık 500 öğrencinin okuduğu Çernooçene ilçe merkezinde bulunan Hristo Smirnenski Lisesinde düzenlenen okul açılış törenine konuk oldu.

Okul müdürü İvan Stoykov, yaptığı konuşmada öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının başarı dolu geçmesini diledi. Bugün en çok heyecan dolu olanlar birinci sınıf öğrencileri ve onların ebeveynleriydi.

Belediye Başkanı Aydın Osman, tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve ebeveynlerin yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak, belediye yönetiminin temel önceliklerinden birinin eğitim sürecinin yürütüldüğü koşulları iyileştirmek ve okul ağını korumak olduğunu vurguladı.

Aydın Osman, doğal demografik süreçlerin küçük yerleşim yerlerinde eğitim öğretim sürecinin önüne koyduğu zorluklara rağmen Çernooçene Belediyesinin birleştirilmiş sınıflar ve öğrenci sayısı az olan sınıfların finanse edilmesi için belediye bütçesinden ilave finansman sağlamaya devam edeceğine kanaat getirdi.

Belediye 2021-2022 eğitim öğretim yılında da öğrencilerin ve çocukların okullara ve anaokullarına ulaşımını ve okullarda yemek hizmeti sağlayacak.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER