Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladıPerşembe, 15 Eylül 2022

Çernooçene ilçesinde yeni eğitim öğretim yılı törenlerle başladı

Çernooçene (Yenipazar) ilçesinde yaklaşık 600 öğrenci bugün okula başladı. 

Çernooçene Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer ile Belediye Başkanı Aydın Osman, ilçe merkezinde bulunan Hristo Smirnenski Lisesinde düzenlenen okul açılış törenine konuk oldular.

Yaklaşık 500 öğrencinin okuduğu eğitim kurumunda tören, Bulgaristan bayrağının kaldırılması, milli marşının çalması ve okul bayrağının karşılanması ile başladı.

Velilerin ve okul yönetiminin girişimi üzerine öğrenciler, öğretmenlerine çiçek almak yerine Karlovo (Karlıova) ilçesindeki sel mağduru akranlarını desteklemek için para topladılar.

Okul müdürü İvan Stoykov, yaptığı konuşmasında öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının başarı dolu geçmesini diledi.

Belediye Başkanı Aydın Osman, tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve ebeveynlerin yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak, belediye yönetiminin temel önceliklerinden birinin eğitim sürecinin yürütüldüğü koşulları iyileştirmek ve okul ağını korumak olduğunu vurguladı.

Aydın Osman, doğal demografik süreçlerin küçük yerleşim yerlerinde eğitim öğretim sürecinin önüne koyduğu zorluklara rağmen Çernooçene Belediyesinin sonuna kadar birleştirilmiş sınıflar ve öğrenci sayısı az olan sınıfların finanse edilmesi için belediye bütçesinden ilave finansman sağlamaya devam edeceğine kanaat getirdi.

Belediye, öğrencilerin ve çocukların okullara ve anaokullarına ulaşımını ve okullarda ucuzlayan yemek hizmeti sağlamaya devam ediyor.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER