Dobriç'teki Hacı Osman Camii'nin minaresinin tadilatı başladıPerşembe, 23 Nisan 2020

Dobriç'teki Hacı Osman Camii'nin minaresinin tadilatı başladıDobriç (Hacıoğlu Pazarcık) Bölge Müftülüğü ve Dobriç Müslüman Encümenliği'nin girişimi ile Dobriç şehrinde bulunan Hacı Osman Camii'nin minaresinin güvenlik altına alınması ve onarımına ilişkin prosedür resmen başladı. Caminin durumunun rutin bir incelemesinden sonra minarenin sıvasında ve yapısında bozulma oluştuğu tespit edildi ve bu da acil olarak güçlendirme sürecine başlanmasını gerektirdi.

Dobriç Müftlüğü yöneticileri, konuyla ilgili grandmufti.bg haber sitesine verdikleri röportajda,"Dobriç Bölge Müftülüğü, minarenin güvenlik altına alınması ve güçlendirilmesi için acil önlemler aldı.

Bu, Başmüftülüğün desteği ve Dobriç Müslüman Encümenliği'nin kendi kaynaklarıyla yapılan bir şey. Tüm minare yapısının güçlendirilmesi, dübel uygulaması, ånjeksiyon uygulaması, alçı sıva yapılması ve boyama gibi adımları içerir" diye kaydettiler.

Onların ifadesine göre, Hacı Osman Camii'nin minaresinin tadilatı ve güçlendirilmesine yönelik çalışmaların mübarek Ramazan ayının başına kadar tamamlanması bekleniyor.


DİĞER HABERLER