Eğridereli çizer Ayhan Hayrullah ilk kişisel sergisini açtıÇarşamba, 19 Aralık 2012

Eğridereli çizer Ayhan Hayrullah ilk kişisel sergisini açtıArdino'dan (Eğridere) 30 yaşındaki resimleyici ve çizgi roman çizeri Ayhan Hayrula, "Çizgi Roman" adlı ilk kişisel sergisinde özgün eserler tanıtıyor. Belediye'nin Yılbaşı Kutlamaları Programına dâhil edilen sergi "Rodopska İskra" (Rodop Kıvılcımı) Toplum Merkezi'nin lobisinde bulunuyor. Ziyaretçilerin son derece zor yapılan dokuzuncu sanat olarak kabul edilen çizgi roman türünü yakından tanıma şansı olacak.

Ayhan, bir sürü kısa hikâyeler yazmış, resimleme ve kitap kapakları çizmiş. Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) "Boom! Studios" yayınevinin yayınladığı tarihi drama türündeki "Swordsmith Assassin" başlıklı çizgi romanının yazarıdır. Aynı zamanda ABD'de "Digital Webbing" yayınevinin yayınladığı "Roswell, Population 37" adlı bilim-kurgu, fantastik-korku romanı onun eseridir. Ayhan bir de ABD'de "Zenescope Entertainment" yayınevinden çıkan „Grimm Fairy Tales Myths & Legends" gerilim romanının yazarıdır.

Genç ressamın sergisi 21 Aralık 2012 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.
Ayhan Hayrula, Sofya Ulusal ve Dünya Ekonomi Üniversitesi'nde muhasebe ve denetim ihtisası elde etmiştir. Ressamın daha fazla eserleri www.ayhanhayrula.blogspot.com adresindeki resmi sitesinde görülebilir.


DİĞER HABERLER