Filibe'de İmaret Camii önünde düzenlenen iftarlar farklı şekilde devam edecekÇarşamba, 29 Nisan 2020

Filibe'de İmaret Camii önünde düzenlenen iftarlar farklı şekilde devam edecekFilibe Bölge Müftülüğü, altı yıldır Filibe Müslüman Encümenliği ile ortaklaşa kentte bulunan İmaret Camii önünde Ramazan ayı boyunca iftar yemekleri düzenliyor. İftar yemekleri, Filibe Müslümanlarının maddi ve manevi desteğiyle düzenleniyor.

Filibe Bölge Müftülüğü yönetimi, Grandmufti.bg haber sitesine verdiği röportajda,"Yerli halk arasında Halil İbrahim Sofrası olarak bilinenen İmaret Camii önünde Ramazan ayı boyunca iftar yemekleri düzenleme geleneği, başka bir şekilde de olsa bu yıl da devam edecek. Cami önünde geleneksel İftarlar yapılmayacak, ancak iftar yemekleri Filibe kentinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine catering firması aracılığıyla dağıtılacak" diye açıkladı.

Bu bağlamda, 24 Nisan 2020'de Filibe Bölge Müftülüğü ve Filibe Müslüman Encümenliği'nin ortak girişimiyle Filibe kentinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine gıda ürünleri ve çamaşır yıkama ve dezenfeksiyon malzemeleri dağıtıldı. Bağışların dağıtımında bizzat Filibe Bölge Müftüsü Taner Veli ve Filibe Müslümanları Encümen Başkanı Ahmet Pehlivan hazır bulundular.

Onların ifadesine göre, arzu eden herkes Ramazan ayı boyunca salgın nedeniyle farklı şekilde gerçekleştirilecek olan hayırseverlik girişimini para bağışında bulunarak destekleyebilirler. Bir kişilik iftar yemeği maliyeti 6,00 BGN, bir gıda paketi maliyeti ise 40,00 BGN'dir. Konuyla ilgilenenler, Filibe Bölge Müftülüğüne veya Filibe Müslüman Encümenliğine başvurabilirler.

Haber: L. ÇAUŞEVA


DİĞER HABERLER