Filibe'de Konsoloslar Kulübü uzun bir aradan sonra ilk faaliyetini gerçekleştirdiCuma, 23 Şubat 2018

Filibe'de Konsoloslar Kulübü uzun bir aradan sonra ilk faaliyetini gerçekleştirdiFilibe Konsoloslar Kulübü, 21 Şubat Dünya Ana Dili Günü münasebetiyle, Filibe Bölge Valiliği ve T.C. Filibe Başkonsolosluğu'nun himayesinde düzenlenen çok dilli kültür - müzik programına destek verdi. Türk-Bulgar Edebiyat Kulübü'nün girişimi ile hazırlanan program Filibe'nin tüm renklerini Valilik binasında bir araya getirdi. Filibe'de eğitim gören yabancı öğrenciler de bu yılki etkinliğe Başkonsolos Ergani'nin davetlisi olarak katıldılar.

İlk kez böyle bir programa katılan öğrenciler, gösterilen ilgiden ve keyifli programdan dolayı Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğuna ve Konsoloslar Kulübüne teşekkür ettiler.

Konsolosluğun düzenlediği faaliyetlere katılmak isteyen yabancı öğrenciler, Başkonsolos Ergani'yi de kendi Üniversitelerine davet ettiler.

Filibe'deki Fahri Konsoloslar, T.C. Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani'nin girişimi ile 30 Ocak'ta bir araya gelerek, 2006 yılında kurulan Konsoloslar Kulübü'nü tekrar faaliyete geçirilmişti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER