Genç Hukukçular Anayasa Mahkemesini Ziyaret EttiPerşembe, 29 Ağustos 2013

Genç Hukukçular Anayasa Mahkemesini Ziyaret EttiYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından düzenlenen II. Uluslararası Hukuk eğitim Programı için Türkiye'de bulunan hukukçular Anayasa Mahkemesini ziyaret etti.

Hukukçular Bilgi Aldı

Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Oğuz Kaya ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan hukukçular, Yüce Divan Salonu'nda Anayasa Mahkemesi hakkında slayt izledi. Slaytın ardından Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Oğuz Kaya ve görevli Anayasa Mahkemesi Raportörleri hukukçulara "Anayasa Mahkemesi Teşkilatı ve Üyelerin Seçimi, Anayasa Yargısı, Bireysel Başvurular ve Divan Sıfatıyla Yapılan İşler hakkında detaylı bilgiler verdi. Bilgilendirme ardından geçen soru cevap kısmı katılımcılardan oldukça yoğun ilgi gördü.

YTB Binasını Ziyaret Ettiler

Anayasa Mahkemesi ziyaretinin ardından hukukçular Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Binası'nı ziyaret etti. YTB Başkan Yardımcısı Dr. Gürsel Dönmez, katılımcılara şu sözlerle hitap etti: "Umarım programdan keyif almışsınızdır. Ben de uzun yıllar Avrupa'da yaşadım. İnsanın meslektaşlarıyla bir araya gelebilmesi kişi açısından verimli oluyor. En azından biz de size bunu sunabildiysek kurum olarak başarılı olduğumuzu düşünüyorum."

Hukukçular Akşam Yemeğinde İbrahim Kalın İle Bir Araya Geldi

Kurum ziyaretinden sonra akşam yemeğinde katılımcılar, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın ile bir araya geldi. Konuşmasında İslam düşünürü Farabi'den göndermeler yapan İbrahim Kalın, ahlak ve adalet anlayışına vurgu yaptı. Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın; "İnsanlık, bilme kapasitesini arttırdıkça kendi sonunu hazırlıyor. Çevre krizi en büyük sorunlardan birisidir" dedi.


DİĞER HABERLER