Kırcaali Perperikon Turizm Derneği Başkanı Dr. İdriz: Bölgede turizmin ayağa kalkması en az 2 yıl sürecekÇarşamba, 03 Haziran 2020

Kırcaali Perperikon Turizm Derneği Başkanı Dr. İdriz: Bölgede turizmin ayağa kalkması en az 2 yıl sürecekKırcaali Perperikon Turizm Derneği Başkanı Dr. Fahri İdriz, Kardjali.bgvesti.net haber sitesine verdiği demeçte, "Turizm online gerçekleştirilemeyen bir iştir. Online rezervasyon yapabilirsiniz, ancak kültürel yerler ve cazibe merkezleri ile temas hissini online yaşayamazsınız. Bu nedenle turizm insanların korku ve duygularından güçlü bir şekilde etkilenmektedir. Bölgede turizm sektörünün yeniden ayağa kalkması en az 2 yıl sürecek" diye kaydetti.

Dr. İdriz, turizmin tekrardan ayağa kalkmasının, ancak ikinci bir koronavirüs salgını dalgasının meydana gelmediği takdirde gerçekleşebileceğini söyledi. Restorancılık ve otelcilik sektörünün koronavirüs salgınından en çok etkilendiğini belirten Perperikon Turizm Derneği Başkanı, "Birçok restoran şimdi tekrar açılacak, ancak bu sadece kapatma kararı almaları için olacak" diye tahminde bulundu.

Dr. İdriz,"Rodoplar'da turizmin tekrar ayağa kalkması için ekonomik vatansever olmalıyız. Bu yıl yurt dışında tatil yapmamalıyız ve Rodop Dağlarının kültürel yerlerini, cazibe merkezlerini ve temiz havasını seçmeliyiz" dedi. Dr. İdriz, koronavirüs enfeksiyonu riskinin burada komşu Türkiye ve Yunanistan'dan daha düşük olduğundan emin olduğunu belirtti.


DİĞER HABERLER