Kırcaali Petko Slaveykov Lisesi'nden 5 yetenekli öğrenciye ulusal bursÇarşamba, 27 Kasım 2013

Kırcaali Petko Slaveykov Lisesi'nden 5 yetenekli öğrenciye ulusal bursKırcaali Petko Slaveykov Lisesi'nden beş yetenekli öğrencinin teşvik edilmesi için hükümet tarafından ulusal bursla onurlandırıldı. Bu öğrenciler 11.sınıftan matematikçi İvan Gerganov, 9.sınıftan tenis oyuncuları Monika Mehmet ve Esin Said ve 8.sınıftan voleybolcular Simeon Topuzliev ve Enis İsmail. Aynı zamanda milletvekili olan okulun Müdürü Milko Bagdasarov, çocuklara bursları sunarken, "Slaveykov Lisesi, öğrenim ve spor alanında yeteneklerin buluştuğu bir yer" diye yorumladı.

İvan Gerganov, bu yıl il düzeyinde yapılan tüm matematik yarışmalarında birinci oldu. Ayrıca katıldığı ulusal ve uluslararası matematik yarışmalarında da üstün başarılar elde etti.

Mestanlı Rodopi masa tenisi takımında oynayan Monika Mehmet ve Esin Said, 2013 yılı için milli şampiyon oldular. Çiftler kategorisinde de birinciliği elde ettiler. Kızlar artık Bulgaristan Masa Tenisi Bayanlar Premier Ligi'nde yer alacaklar.

Simeon Topuzluev'in kaptanlığındaki Kırcaali Arda voleybol takımı da yıldız erkekler kategorisinde milli şampiyon oldu. Topuzliev, mükemmel bir performans gösterdi ve hakkıyla şampiyonanın en değerli oyuncusu ödülünü aldı.

Aynı okulda 5-7.sınıf öğrencilerinin yer aldığı voleybol takımı da Smolyan'da düzenlenen Öğrenci Oyunları 2013 finallerinde milli şampiyon oldu. Takımın kaptanı Enis İsmail, final voleybol turnuvasında en iyi oyuncu ilan edildi.


DİĞER HABERLER