Kırcaalili Demet ve Burçin, Brüksel'de uluslararası konferansa katıldılarPazartesi, 30 Eylül 2019

Kırcaalili Demet ve Burçin, Brüksel'de uluslararası konferansa katıldılarKırcaali Petko Raçov Slaveykov Lisesi 12.sınıf öğrencileri Demet Cambazova ve Burçin İbrahim, cuma günü Arupa Birliği'nin (AB) başkenti Brüksel'de Uluslararası Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen konferanstan döndüler. Etkinlik, bu yıl Mart ayında Paris'te "She Runs Active Girls' Lead" isimli proje kapsamındaki faaliyetlerin devamıdır. O zaman Demet ve Burçin Bulgaristan heyetinin bir parçasıydı ve motivasyon ve cinsiyet eşitliği vurgusu yapılan spor etkinliklerini planlama ve yürütme eğitimi ile ilgili proje kapsamındaki ek faaliyetlere katıldılar.

Paris'te sergiledikleri muhteşem performans sayesinde kızlar, proje kapsamında gerçekleştirdikleri faaliyetleri tanıtmak için Brüksel'de düzenlenen "She Runs" konulu konferansta katılma daveti aldılar.

Geleceğin lise mezunları, uzun yıllar basketbol yarışmacılarıdır ve bu da sunumlarının odağını önceden belirledi.
Konferansa katılmak üzere Paris'te gerçekleştirilen projeye katılan 33 ülkenin küçük bir kısmı olan sadece 6 ülkeden ekipler davet edildi.

Demet ve Burçin kendi sunumlarına ek olarak, geleneksel olarak Lawrence Fisher, Valentine Marquay ve Laura-Maria Tidla gibi başarılı kadınların yer aldığı konferans kapsamında düzenlenen tartışma panellerine aktif olarak katıldılar.

Slaveykov Lisesi'nin basketbol takımı oyuncularının bu tür forumlara katılarak edindikleri deneyim, mezun olduktan sonra gelişimi için çok önemlidir. Önde gelen spor örgütlerinin temsilcileriyle ve ayrıca Avrupa'nın her yerinden spor ve sosyal aktivitelerde aktif olan gençlerle temas kurmak faydalıdır. Ve belki de kızlar için en değerli olan şey, onların sesine kulak vermeye hazır dünyada kendini kanıtlamış profesyonellerle yapılan sohbetlere ve ortak girişimlere katılma fırsatıdır.
Kırcaalili kızlarla birlikte yüksek düzeyde foruma Bulgaristan Okul Sporları Derneği Başkanı Julia Boyanova ve aynı derneği temsilen Rumyana Pavlova da katıldılar.


DİĞER HABERLER