Kirkovo ilçesinde 134 minik ilk defa okula ayak bastıSalı, 15 Eylül 2020

Kirkovo ilçesinde 134 minik ilk defa okula ayak bastı Kirkovo (Kızılağaç) ilçesinde yeni eğitim ve öğretim yılı anti-salgın tedbirlerine uyularak okullarda düzenlenen törenlerle başladı. İlçedeki okullarda toplam 1 830 çocuk eğitim görecek. 134 minik, ilk defa okula ayak bastı. Nikola Y. Vaptsarov Lisesi'nde okula başlayan birinci sınıf öğrencilerin sayısı en fazla. Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman Çorbaciysko (Çorbacılar) köyündeki Hristo Botev Lisesinde düzenlenen törenin, Belediye Başkan Yardımcısı Valentina Dimitrova ise Benkovski (Killi) köyündeki Nikola Vaptsarov Lisesinde düzenlenen törenin konuğu oldu.

Törende konuşan Belediye Başkanı, çocukların ilçenin ve ülkenin geleceği olduğu için kutlamalara büyük bir sevgi ve gururla katıldığını, ancak mevcut durumdan dolayı biraz üzüntü duyduğunu ifade etti. Süleyman, öğrencilere ve öğretmenlere birçok zorluğun atlatıldığı ve bilgi dolu heyecan verici ve unutulmaz bir okul yılı diledi. Belediye Başkanı, birinci sınıf öğrencilerine öğrenci seti ve tebrik mesajının bulunduğu Birinci Sınıf Kitabı hediye etti. Süleyman, birinci sınıf öğrencilerinin ve velilerinin önünde, "Çocuklarımızın sağlığını korumak bizim görevimiz, onlar ilçemizin geleceği" diye vurguladı.

Belediye Başkanı, yeni okul yılının açılması dolayısıyla tüm okullara bir tebrik mesajı gönderdi. Süleyman mesajında öğretmenlerin ve öğrencilerin, nesiller arası sürekliliği, gelenekleri ve geleceğin umudunu birleştiren Bulgar okulunda en heyecanlı kutlama gününü kutluyor.

Süleyman, bugünkü günü okul zilini ilk kez duyan ve okuluna ilk defa ayak basan birinci sınıf öğrencileri için çok önemli ve özel olarak tanımlıyor. Meraklı olmalarını, okumalarını ve sormalarını diliyor ve onlara kitapların dünyasının masalsı bir yer olduğunu ve sık sık orayı gezmeye değer olduğunu hatırlatıyor. Büyük öğrencilere birçok zorluk ve bilgiyle dolu heyecan verici ve unutulmaz bir okul yılı, öğretmenlere ise okulun zenginliği olan mezunları korumalarını diledi.

Ebeveynlere olan dileği, sabır ve sevgi ile çocuklarının eğitim, büyüme ve gelişme yolundaki çabalarına destek olmaları, asil işlerinde öğretmenlerin destekçisi olmalarını diledi.

Tüm okullarda düzenlenen kutlamalarda Belediye Başkanının tebrik mesajı okundu. Tüm birinci sınıf öğrencileri, Belediye Başkanından öğrenci seti ve tebrik mesajının bulunduğu Birinci Sınıf Kitabı aldı.


DİĞER HABERLER