Kirkovo İlçesinde Ana Dili Günü EtkinliğiCuma, 21 Şubat 2020

Kirkovo İlçesinde Ana Dili Günü Etkinliği20 Şubat günü Kirkovo belediyesine bağlı Fotinovo (Çakırlı) köyünde Uluslararası Ana Dili Günü kutlandı. Şiir dinletisi, halk oyunları ve skeç gösterilerinden oluşan kutlama konseri büyük ilgi gördü.

Düzenlenen kutlama etkinliğinde Fotinovo Hristo Smirnenski İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmeni olan Zekiye Hasan'ın öğrencileri, okulda zengin içerikli bir program sundular.

Etkinlikte resmi konuklar arasında Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Gülcan Ökçün, Kirkovo Belediye Başkan Yardımcısı Valentina Dimitrova, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği eski Başkanı Sami Ali Toraman, Güney Bulgaristan Türkçe Öğretmenler Derneği Başkanı Harun Bekir, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kirkovo İlçe Başkanı Ercan Fırıncı ve başka davetliler hazır bulundular.

Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, gönderdiği tebrik mesajında, çocukların ve velilerin Uluslararası Anadili Günü'nü tebrik ederek başarılar diledi. Tüm katılımcı öğrencilere ülke çapında bir gezi armağan etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER