Kur’an Kurslarında bayan öğreticileri eğitimde güncel konuları tartışacakSalı, 21 Aralık 2021

Kur’an Kurslarında bayan öğreticileri eğitimde güncel konuları tartışacak

Bulgaristan Başmüftülüğü İrşad Dairesi, Yıllık Kur’an Kurslarında bayan öğreticileri ve vaizelere yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenliyor.

20-24 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında Momçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesinde yapılacak eğitime 20 Bölge Müftülüğünde görevli 28 bayan katılacak.

Başmüftü Dr. Mustafa Haci, seminerin açılış toplantısına özel konuk oldu.

Dr. Haci, açılışta yaptığı konuşmada, “Kadın ilahiyatçılarımız her geçen gün başarılı çalışmalarıyla daha fazla destek görmektedir. Yaptıkları çabalar ve yaklaşımları çok daha farklı. Bu bize büyük umut veriyor” dedi.

Edirne İl Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş ve 4-6 Yaş Çocuklar Kur’an Kursları Koordinatörü Nilüfer Yence, programa konuk konuşmacı olarak katılarak şeref verdiler.

Açılışta Başmüftü Yardımcısı Ahmet Hasanov ve İrşad Dairesi Uzmanı Bahri İzzet de birer konuşma yaptılar.

Başmüftülük yetkilileri, “Ülkemizde kadın ilahiyatçıların faaliyetleri giderek popülerlik kazanmaktadır. Bu seminerler sayesinde onların faaliyetlerinin daha fazla tanıtılacağına ve örnek oluşlarının bize ilham vermeye devam edeceğine inanıyoruz” diye kaydetti ve katılımcılara kadın ilahiyatçıların faaliyetleri ve çalışmalarının ilerleyişi hakkında veriler sundular.

Beş günlük eğitim süresince seminere katılanlar, Kur’an Kursları öğreticiliğinden edindikleri deneyimleri tartışma ve paylaşma fırsatı bulacaklar. Katılımcılar, seminerde çevrimiçi öğrenme ve çocuk yetiştirmede psikolojik teknikler gibi eğitimdeki en güncel konulardan bazılarıyla tanışacak. 

Program, 4-6 yaş çocuklar için ders kitaplarının sunumunu da içeriyor.

Momçilgrad'da düzenlenen seminer konuları arasında öğreticinin sorumluluğunun yanı sıra aile ve dini yönelim de yer alıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER