Mineralni Bani'deki eko yollar, Filibe Fuarı'na damgasını vurduPazartesi, 26 Mart 2018

Mineralni Bani'deki eko yollar, Filibe Fuarı'na damgasını vurdu  Haskovo'ya (Hasköy) bağlı kaplıcalarıyla ünlü ilçe merkezi Mineralni Bani'de (Meriçler) inşa edilen altı eko yol, "Doğa-Avcılık ve Balıkçılık" adı altında gerçekleştirilen ilkbahar fuarında ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Fuar, 21-24 Mart tarihleri arasında Filibe Uluslararası Fuar Merkezi 3. Salonu'nda gerçekleşti. Bulgaristan Tarım, Gıda ve Orman Bakanlığı'nın himayesinde düzenlenen fuar, Bulgaristan Ormanlar Yürütme Ajansı ve Avcılar ve Balıkçılar Birliği'nin desteğiyle gerçekleşti.

Mineralni Bani, balık tutmak için uygun çok büyük su havzalarına sahiptir, Doğu Rodoplar'ın eteklerindeki ormanlar ise av hayvanlarıyla doludur. Eko yollar sayesinde kaplıca merkezinin ziyaretçileri, balneo ve spa turizmini doğada keyifli yürüyüşlerle birleştirebilir.

Filibe'de yapılan fuara ülke çapından av çiftliklerinin yanı sıra tekneler, olta takımları, av silahları, özel kıyafetler, av setleri ve optik aletler sunan firmalar katıldı.


DİĞER HABERLER