Momçilgrad ilçesinde 1128 öğrenci bugün okula başladıPerşembe, 15 Eylül 2022

Momçilgrad ilçesinde 1128 öğrenci bugün okula başladı

Momçilgrad (Mestanlı) İlçesinde 80’i birinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 1128 öğrenci bugün okula başladı. 6’sı belediye, 1’i devlet ve 1’i özel olmak üzere tüm 8 okulda da 15 Eylül okulun ilk günü münasebetiyle kutlama programları düzenlendi. Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, Peter Beron İlköğretim Okulu'nda düzenlenen yeni eğitim öğretim yılının açılış törenine konuk oldu.

Belediye Başkanı, öğrencilere yönelik selamlama konuşmasında, “Eğitimde atılan her adımın sizi birçok bilgiye, başarıya ve gerçekleşen hayallere götüreceğine içtenlikle inanıyorum! Öğretmenlerinize güvenin ve harika bilgi dünyasına giden yolda onların paha biçilmez tavsiyelerine güvenin. Hayallerinizden vazgeçmeyin, cesur olun ve onları gerçekleştirin, çünkü onlar sizin kanatlarınızdır” diye kaydetti. Öğrencilerin okulun açılışı için hazırladıkları zengin içerikli programda şarkı ve şiirler seslendiren birinci sınıf öğrencileri de yer aldılar.

Okul açılış töreninin sonunda İlknur Kazim ile okul müdürü Andrey İvanov, öğrencilere yollarının açık olmasını temenni ederek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olması için küçük bir bakır kapla su döktüler.

İlknur Kazim, daha sonra okula ilk adımı atan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, onlara başarılar diledi. Belediye tarafından Momçilgrad ilçesindeki tüm 80 birinci sınıf öğrencisine 15 Eylül için hediye olarak birer öğrenci seti verildi.


DİĞER HABERLER