Okul öncesi çağındaki çocuklar yaz aylarında iki kat fazla ek eğitim görecekPerşembe, 28 Ekim 2021

Okul öncesi çağındaki çocuklar yaz aylarında iki kat fazla ek eğitim görecek

Geçici kabine, okul öncesi çağındaki çocuklar için okul dışı zamanlarda ek eğitimin iki katı olacağına karar verdi. Belirli süre, anaokulundaki öğretmenlerin takdirine bağlı olarak çocuğun ihtiyaçları dikkate alınarak belirlenecek. Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilen Kapsayıcı Eğitim Yönetmeliğinde bir değişiklik bunu düzenlemektedir.

Çocuklarla ek çalışma 40 astronomik saate kadar organize edilecek. Artış, esas uzaktan eğitimdeki boşluklardan kaynaklanmaktadır.  

Ek dersler, bireysel veya en fazla 10 çocuktan oluşan gruplar halinde yapılmalı ve mümkün olduğunca yüz yüze eğitim şeklinde getirilen anti-salgın önlemlere uygun olarak, çocuk ve öğretmenlerin bir yere toplanmasına izin verilmeden gerçekleştirilmelidir.

Amaç, çocukların Bulgarca öğrenmeleri ve resmi dilde iletişim becerilerini geliştirmeleri için bir fırsat sağlamaktır. Bu şekilde ana dili Bulgarca olmayan çocukların eğitim sisteminden sık sık ayrılma nedeni olan zorlukların ortaya çıkması engellenecek. Değişiklik, öğretmenlerin bu aktivitenin süresini, okul dışı zamanlarda gerçekleştirilen Bulgarca telafi eğitimin çocukların bireysel ihtiyaçlarına göre planlamasını sağlayacak.


DİĞER HABERLER