Problemli öğrencilerle çalışan öğretmenlerin maaşları 500 leva artırılacakPerşembe, 22 Ağustos 2019

Problemli öğrencilerle çalışan öğretmenlerin maaşları 500 leva artırılacakEğitim ve Bilim Bakanlığı'nın Ulusal Motive Edilmiş Öğretmenler Programı'na katılarak, problem alanları belirlenmiş okullarda ve notları düşük olan öğrencilerle çalışmak isteyen öğretmenlerin maaşları 500 leva artırılacak.

Ulusal Motive Edilmiş Öğretmenler Programı'nda değişiklik yapılmasına ilişkin program taslağı, öğretmenlere ayrıca 12 aylık kira bedeli ödemek için 200 leva tutarda ek ödeme yapılmasını öngörmektedir. Aynı dönemde işyerine yolculuk yapan öğretmenlerin ulaşım masraflarının da karşılanması öngörülüyor.

Program, öğretmenlerin bir yıllık matematik, enformasyon ve bilişim teknolojileri, yabancı diller, biyoloji ve sağlık eğitimi, kimya ve çevre koruma branşlarında öğretmenlik eğitimi programlarına katılma imkanlarını genişletmektedir. Yüksek lisans derecesine sahip uzman öğretmenlerden başka lisans derecesine sahip uzman öğretmenler de bu eğitim programlarına katılabilecek. Bakanlığın web sitesinde değişiklik yapıldığına dair duyurunun yayınlanmasından sonra 10 güne kadar programa başvuru kabulüne başlanacaktır.

Ulusal Motive Edilmiş Öğretmenler Programı, okul ortamında karşılaştıkları zorluklarla başa çıkabilmek için yetenekli ve motive edilmiş pedagoji uzmanları sağlamada okulları desteklemek amacıyla oluşturuldu.

Belediyelere Eğitimde Ayrımcılığa Son Vermeye Yönelik Faaliyetlerinin Uygulanmasında Yardımcı Olma Programı'na başvuru süresi 15 Ekim 2019 tarihine kadar uzatılmaktadır. Bu süre içerisinde destek başvurusunda bulunulan ve onaylanan projelerin süresi 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının sonunda dolacak.


DİĞER HABERLER