Resmiye Mümün'ün dini şiirlerini içeren "Medine Gülü" kitabı çıktıCumartesi, 31 Ağustos 2019

Resmiye Mümün'ün dini şiirlerini içeren Kırcaali Haber gazetesi muhabiri şair Resmiye Mümün'ün "Medine Gülü " adlı yedinci şiir kitabı çıktı. Şairin Peygamber Hz. Muhammed (SAV)'in aziz ruhuna ithaf ettiği kitabında 44 dini şiiri ve dini hayatıyla ilgili anı türünde 3 yazısı yer alıyor. Kitabın redaktörü Türkiye'nin Ordu iline bağlı Fatsa ilçesinden şair, söz yazarı ve besteci Hasan Gençay, basımönü hazırlıklarını yapan Ayşe Semerci'dir.

Kitaptaki eserler, "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)", "Dua", "Müslüman Kardeşim", "Allah Her Şeye Yeter" ve "Hatıra" adları verilen beş bölümde verilmiştir.

Hasan Gençay, "İlk Söz" olarak adlandırdığı kitabın ön sözünde şunları dile getirmektedir: "Kitap, insanın hayata bakışına yön veren en etkili araçlardan biridir. Her yazarın kendine has bir kalem dili vardır. Bu kitabı incelediğimde Resmiye Mümin'in kendine has üslubuyla anlam ve anlatım olarak güzel eserler oluşturduğunu gördüm.

Kitaptaki şiirler İslam motifler ile işlenmiş. Kur'an-ı Kerim, Allah ve Peygamber sevgisi ile donatılmış. Okurken insanı zaman ötesine sürükleyen konular çok güzel dizelerle anlatılmış. Bu eseri ilk okuyan olmaktan çok mutlu oldum. Benim gibi bu kitabı okuyanların da kitaptaki şiirler vasıtasıyla manevi bir hazza ulaşacağını düşünüyorum.

Okumuş olduğum bu eser hakkındaki fikirlerimi, siz okurlarla paylaşmaktan çok mutlu olurken Resmiye Hanım'ın bir ön söz talebinde bulunması da benim için ayrı bir onur olmuştur. Şiir dünyasına bu çalışmasıyla farklı bir boyuttan merhaba diyen Resmiye Hanım'a bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim".

Resmiye Mümün, yeni kitabıyla ilgili Kırcaali Haber gazetesine şunları söyledi: "Yüce Rabbime sonsuz şükürler olsun ki, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in aziz ruhuna ithaf ettiğim en önemli şiir kitabımı elime almayı nasip etti. Kitabın redaktörü Hasan Gençay'a, basımönü hazırlıklarını yapan Ayşe Semerci'ye, basım işlerine yardımcı olan babası Kırcaalili şair Haşim Semerci'ye ve ayrıca bana dini şiirlerime yer vereceğim kitabı Peygamber Efendimize ithaf etme fikrini veren ve dini şiirler yazmaya devam etmem konusunda sürekli teşvik eden Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmet'e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah, onlardan razı olsun!".


DİĞER HABERLER