Şumnu Nüvvab İmam Hatip Lisesi, ilde bağış kampanyasına devam ediyorCuma, 17 Nisan 2020

Şumnu Nüvvab İmam Hatip Lisesi, ilde bağış kampanyasına devam ediyorŞumnu Nüvvab İmam Hatip Lisesi, yeni bir koruyucu kask bağışında bulundu. Bu maskeleri okulun sahip olduğu 3D yazıcı kullanılarak üretilir.

Şumnu Nüvvab İmam Hatip Lisesi, 14 ve 15 Nisan 2020 Salı ve Çarşamba günlerinde yeni bir 30 adet maskesi bağışı yaptı.

Maskelerin 15 adeti Vekili Preslav kasabasındaki hastanenin acil servis ünitesinde görevli sağlık personeli için bağışlandı. Başka 15 adet maske de Novi Pazar kasabasındaki Dr. Dobri Berov Hastanesi Acil Yardım Merkezi'nde görevli sağlık personeli için bağışlandı. Şimdiye kadar imam hatip lisesi, toplam 63 koruyucu maske üretti. Onların 33'ü, daha önce Şumnu hastanesine bağışlanmıştı.

Şumnu Nüvvab İmam Hatip Lisesi Müdürü Şerif Hüsnü, Grandmufti.bg haber sitesine verdiği röportajda," Bağış, sağlık ekiplerinin yerine getirmekle yükümlü olduğu acil görevleri dikkate alınarak yapıldı. Amaç, sağlık görevlilerini birinci basamak sağlık hizmetleri konusunda günlük çalışmalarındaki eylemlerini desteklemektir. Okulumuz, sahip olduğu 3D yazıcı sayesinde bu zor zamanlarda bağış kampanyasını sürdürecek" diye yorum yaptı.


DİĞER HABERLER