Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Ulusoy, ülkede dini toplulukların temsilcilerine iftar verdiSalı, 28 Mayıs 2019

Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Ulusoy, ülkede dini toplulukların temsilcilerine iftar verdiTürkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği, 27 Mayıs 2019 Pazartesi Büyükelçilik konutunda iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Bulgaristan Dini Topluluklar Ulusal Konseyi (NSROB) Yönetim Kurulu'nun yanı sıra Müslüman nüfusun olduğu ülkelerin diplomatik misyon mensupları katıldı. Katılımcılar arasında Bulgar Ortodoks Kilisesi'nin temsilcileri de vardı.

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü, Başmüftü Yardımcısı ve şu anda NSROB Başkanı görevinde bulunan Birali Mümün Birali ve Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik tarafından temsil edildi.

İftar yemeğinden sonra Grandmufti.bg internet sitesine röportaj veren Başmüftü Yardımcısı Birali Birali, "İftara ev sahipliği yapan Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy, selamlama konuşmasında dinler arası ve kültürlerarası iyi diyaloğun gelişmesi ve ülkedeki dini toplulukların çeşitli ortak meselelerde işbirliği yapması için NSROB'un gerçekleştirdiği faaliyetlerin önemine vurgu yaptı" diye ifade etti.

Haber: L. Çauşeva


DİĞER HABERLER