Ulusal İslami Eğitime Yardım Ayı Kampanyası BaşladıPerşembe, 23 Nisan 2020

Ulusal İslami Eğitime Yardım Ayı Kampanyası Başladı"Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir". (Âli İmrân Suresi 92. Ayet Meali)

Mübarek Ramazan ayının girmesiyle birlikte Bulgaristan Başmüftlüğü bu yıl da Ulusal İslami Eğitim Ayı Kampanyası'nın resmen başladığını duyurdu. Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen bu yılki hayır kampanyası, 24 Nisan-24 Mayıs 2020 döneminde "Dinimi Seviyorum! İslami Eğitimi Destekliyorum!" başlığıyla gerçekleştirilecek.

Ulusal İslami Eğitim Ayı Kampanyası, 14 yıldan beri her yıl gerçekleştiriliyor. Girişim kapsamında toplanan tüm fonlar Bulgaristan'da İslami eğitim alanındaki farklı ihtiyaçları gidermek için kullanılıyor. Bunlar arasında gerek bölge müftülüklerine bağlı Kur'an-ı Kerim kurslarında gerekse devlet okullarında okuyan çocukların din eğitiminin kalitesinin iyileştirilmesi, ülkedeki Kur'an-ı Kerim kurslarının faaliyetlerinin genişletilmesi ve geliştirilmesi, öğrencilere ve üniversitelilere burs verilmesi yer almaktadır. Fonlar ayrıca Bulgaristan'daki dini okulların faaliyetlerini finanse etmek, bu dini eğitim kurumlarında görevli öğretmenler ve okuyan öğrencilere yönelik kurslar ve seminerler düzenlemek, ayrıca yayıncılık faaliyeti ve birçok başka faaliyetler için harcanmaktadır.

Gerçek şu ki, her geçen yıl kampanyadan daha iyi sonuçlar alınıyor. 2019 yılında Ulusal İslami Eğitim Ayı Kampanyası kapsamında toplanan toplam fon tutarı yaklaşık 420 000 levaya ulaştı. Kampanyanın sadece bir yıl önceki sonuçlarıyla karşılaştırıldığında bu tutar neredeyse 97 000 leva daha fazlaydı.
Ulusal İslami Eğitim Ayı Kampanyası kapsamında bağış yapma yollarından biri de banka aracılığıyla bağışta bulunmaktır.

Banka Hesap Bilgileri
Alıcı: Bulgaristan Başmüftülüğü
Banka Adı: D Ticaret Bankası-Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık)
IBAN: BG72DEMI92401000198757
BIC: DEMIBGSF

Para havalesinin sebebi olarak "İslami Eğitim Fonu" diye belirtilmelidir.

"Senin görevin, onları yola getirmek değildir. Doğru yolu seçeni yola getiren Allah'tır. Hayra yapacağınız her harcama kendiniz içindir. Harcamayı, sırf Allah rızasını kazanmak için yapmalısınız. Harcadığınız her malın karşılığı size tam olarak verilir ve haksızlık görmezsiniz". (Bakara Suresi 272. Ayet Meali)


DİĞER HABERLER