Arda 1924 futbol takımı taraftarları, Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis ile görüştüÇarşamba, 15 Temmuz 2020

 Arda 1924 futbol takımı taraftarları, Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis ile görüştüKırcaali Arda 1924 Profesyonel Futbol Takımı Taraftar Kulübü üyeleri, Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis ile görüştü. Onlar, Arda takımına yerli futbolcular alınması ve onların ifadesine göre hala performans potansiyelinin yüksek olduğuna inandıkları Ahmet Osman'a karşı farklı bir tutum sergilenmesini istediler.

Belediye Başkanı, "İster Kırcaali, ister Münih veya Madrid söz konusu olsun olmasın, elbette herkes yerli futbolcuların oynamasını ister. Bu doğal bir şey. Bizim de takımımızda yerel kulüpte daha fazla yerel oyuncunun olmasını bekleriz ve arzu ederiz. Kulüp Başkanı da dahil olmak üzere kulüple ilgili yaptığım görüşmelerde kulübün futbolcu seçme politikasının yerel ve ülke çapında nam salmış futbolcuları tercih etmeye yönelik olması gerektiğini vurguladım" dedi. Dr. Müh. Azis, Kırcaali Fahri Vatandaşı unvanı ve Kırcaali Belediyesi 2019 Yılının En İyi Sporcusu Ödülü ile ödüllendirilen Ahmet Osman'a belediye ve Kırcaali halkı tarafından hak ettiği değerin verildiğini belirtti. Belediye Başkanı, kulüp bütçesinin az bir kısmının belediye bütçesinden sağlandığını, kulübün iş insanı Rumen Gaytanski tarafından finanse edildiğini sözlerine ekledi.

Görüşmede hazır bulunan Kırcaali Arda 1924 Profesyonel Futbol Spor Kulübü Başkanı Petır Peşev, Ahmet Osman'ın kulüpten ayrılması kararının antrenör tarafından alındığını söyledi. Peşev'in ifadesine göre, Osman'a antrenör kursuna gitmesine yardımcı olunması veya kulüp ekibinde yer almaya devam etmesi önerildi. Peşev, taraftarların isteğini antrenöre iletme sözü verdi.

Belediye Başkanı, futbolcu olarak veya başka bir alanda çalışsa bile potansiyele sahip olduğu için belediyenin Ahmet Osman'a yardımcı olmaya devam edeceğine kanaat getirdi.

Kırcaali Arda 1924 Profesyonel Futbol Takımı Taraftar Kulübü adına Belediye Başkanına plaket verildi ve kulübe verdiği destek ve futbol karşılaşmalarını izlemek isteyen taraftarların stadyumlara ulaşımını sağlamasından dolayı teşekkür edildi.


DİĞER HABERLER