10 yaşındaki Sidelya Mutlu, Genç Olimpiyat Yarışmacısı Ulusal Turnuvası’nda şampiyon olduSalı, 03 Ekim 2017

10 yaşındaki Sidelya Mutlu, Genç Olimpiyat Yarışmacısı Ulusal Turnuvası’nda şampiyon olduArdino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü'nün genç yarışmacıları, Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında düzenlenen 12 Yaş Altı Güney Bulgaristan Genç Olimpiyat Yarışmacısı Ulusal Turnuvası'nın birinci ön eleme turunda mükemmel performans sergilediler.

Minik kızlar kategorisinde 10 yaşındaki yetenekli Sidelya Mutlu, kesin olarak turnuvanın birincisi oldu. Final karşılaşmasında Sidelya, Pernik Metalik Kulübü yarışmacısı Veronika Kehayova'yı 3:0 skorla yendi. Sofya'dan katılan Kalina Tepaviçarova ise üçüncü oldu.

Minik erkekler kategorisinde Steven Adev, üçüncülüğü elde etti. Üçüncülük için oynanan maçta Adev, 3:0 skorla Burgaz'ı temsil eden yarışmacıyı yendi. Dupnitsa kasabasından Stefan Dimitrov, minik erkeklerde birinci oldu.

Rumen Surçev de iyi bir performans sergiledi ve 12 Yaş Altı Güney Bulgaristan Genç Olimpiyat Yarışmacısı Ulusal Turnuvası'nın ikinci ön eleme turuna katılma hakkı kazandı.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü antrenörü Beyhan Emin, "Bu defa Ardino takımı adına altını Sidelya Mutlu kazandı. Oldukça iyi bir turnuva oldu. İki yıl üst üste bizim bir yarışmacımızın Güney Bulgaristan'da şampiyon olmasına seviniyorum. Berrin Hayrula, Daniela Surçeva, Seçil Feyzulova ve Arda Cebeci'nin, yani tüm yarışmacıların sergilediği performanstan memnunum. Birkaç yıl sonra onların da elde edeceği başarılarına sevineceğimizden eminim" diye ifade etti.

Turnuvada ülke çapından 12 kulüpten 100'ün üzerinde yarışmacı mücadele etti. Momçilgrad Belediye Başkanı Sunay Hasan, Bulgaristan Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mihail Froloşki ve Momçilgrad Fahri Vatandaşı ve ünlü antrenör Hasan Hoca dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalya ödülleri sundular.

Güney Bulgaristan'da masa tenisinde en iyi 14 yarışmacı, Varna şehrinde düzenlenen 12 Yaş Altı Güney Bulgaristan Genç Olimpiyat Yarışmacısı Ulusal Turnuvası'nın finaline katılacaklar.


DİĞER HABERLER