Ardino Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü yıldız kızlar takımı yine Bulgaristan şampiyonu olduSalı, 25 Mayıs 2021

Ardino Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü yıldız kızlar takımı yine Bulgaristan şampiyonu olduArdino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübünün genç yarışmacısı Sidelya Mutlu, hafta sonu Varna'da düzenlenen Takım ve Ferdi 15 Yaş Altı Masa Tenisi Bulgaristan Şampiyonasında yeni başarılara imza attı. Beyhan Emin'in öğrencisi, yıldız kızlarda tüm disiplinlerde şampiyon oldu. Sidelya, takım, bireysel, Stamboliyski Popovi takımından Teodora Delçeva ile ikili kategorisinde ve Dupnitsa Digiesta takımından Yoan Veliçkov ile karışık çift kategorisinde olmak üzere tüm kategorilerde birinciliği elde etti.

Varna'da Spor Sarayında düzenlenen masa tenisi turnuvasına Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin'in öğrencilerinden 5 kız ve 1 erkek çocuk oyuncu katıldı. Onlar 4 altın ve 3 bronz olmak üzere 7 madalya kazandılar.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübünün diğer iki sporcusu Funda İbramova ve İvanna Makedonska da büyük bir başarıya imza attılar. Onlar, ikili kategorisinde bronz madalya kazandılar ve finale çok yaklaştılar. İvanna Makedonska, Varna Komfort takımından Trayan Minkov ile karışık çift kategorisinde de bronz madalyayalar kazandı.

Ardino'dan diğer iki masa tenisi oyuncuları Daniela Surçeva ve Seçil Feyzolova da ayrıca turnuvada kulübü onurlu bir şekilde temsil ettiler.

Yıldız erkekler kategorisinde Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübünü Arda Cebeci temsil etti. Arda da ayrıca iyi bir oyun sergiledi, ancak deneyimsizliği turnuvada ilerlemesini engelledi.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, "Kızların elde ettiği başarılarla gurur duyuyorum. Onlar bir kez daha Ardino ilçesini hak ettiği şekilde temsil ettiler. Sidelya'nın bu final turnuvasındaki başarısı gerçekten inanılmaz. Çok az sporcu tüm disiplinlerde birincilik kazanarak böyle bir başarıya ulaşabilir. Birkaç hafta önce Sidelya'nın 18 yaşındakilerle birlikte finale katıldığını ve şampiyonun tekrar bizim sporcumuz, yani Tsvetelina Georgieva'nın olduğunu hatırlatmak isterim" diye kaydetti. Emin, Ardino Belediyesi'ne tenisin gelişmesine sağladığı destek için teşekkür etti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER