Ardino Yunak kadın masa tenisi takımı Bulgaristan ikincisi olduPazartesi, 10 Mayıs 2021

Ardino Yunak kadın masa tenisi takımı Bulgaristan ikincisi olduBayanlar Masa Tenisi Premier Ligi son turu Varna'da yapıldı. Ligin son turuna Ardino (Eğridere) Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübünün en iyi üç sporcusu -15 yaşındaki Tsvetelina Georgieva, 14 yaşındaki Sidelya Mutlu ve 15 yaşındaki Funda İbramova katıldı. Rodop kızları diğer tenisçilerden yaşça çok daha küçük olmasına rağmen 2020/2021 sezonunda takım olarak Bulgaristan ikincisi oldular.

Yunak 2015 Masa Tenisi Kulübü Antrenörü Beyhan Emin, "Bu, kulübümüz ve masa tenisi okulumuz için büyük bir başarı. Bunu birçok şeyden yoksun kalarak ve sıkı antrenmanlar sayesinde başardık. Yaşça daha küçük olmalarına rağmen kızlarımız güçlü bir ruha sahip olduklarını ve azimli olduklarını gösterdi ve ablalarına yenilmedi" diye kaydetti.

Ardino'dan kızlardan başka Varna'da yapılan Bayanlar Masa Tenisi Premier Ligi son turunda "Korabostroitel 92+" ve "Komfort" olmak üzere iki yerel takım, Plovdiv'den (Filibe) "Stoyanstroy", Panagyurişte'den "Asarel Medet" ve Pernik'ten "Metalik" takımları mücadele etti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER