Ardino Yunak Kulübü sporcuları, Balkan Masa Tenisi Şampiyonası’nda iyi bir performans sergilediPazartesi, 29 Ağustos 2022

Ardino Yunak Kulübü sporcuları, Balkan Masa Tenisi Şampiyonası’nda iyi bir performans sergiledi

Ardino (Eğridere) Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübü sporcuları Tsvetelina Georgieva ve Sidelya Mutlu’nun kişisel antrenörleri Beyhan Emin, “Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübünün genç yetenekleri Tsvetelina Georgieva ve Sidelya Mutlu, Bosna Hersek'te düzenlenen Büyükler Balkan Masa Tenisi Şampiyonası’nda elde ettikleri başarılarla bir kez daha Bulgaristan'ın gururu oldu. Tsvetelina, çeyrek finale yükseldi, ancak dünyaca ünlü Rumen tenisçi İrina Çubanu'ya mağlup oldu” diye bildirdi. Antrenör, Tsvetelina'nın takım arkadaşı Sidelya Mutlu ile ikili ve partneri Denislav Kocabaşev ile karışık çiftlerde olmak üzere diğer iki disiplinde de çeyrek finale yükseldiğini vurguladı.

Beyhan Emin, “Diğer yarışmacımız Sidelya Mutlu da iyi bir performans sergileyerek temel müsabakaya katılma hakkı kazandı, ancak çekişmeli bir maçın ardından deneyimli ve klas rakibi Tsekoura Dimitra'ya mağlup oldu” diye belirtti.

Büyükler Balkan Masa Tenisi Şampiyonası’na Türkiye, Sırbistan, Yunanistan, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Romanya, Bosna-Hersek, Karadağ ve İtalya'dan yarışmacılar katıldılar.

Beyhan Emin, “Tsvetelina ve Sidelya'nın güçlü performansından memnunum. Umarım prestijli Uluslararası Asarel Open 2022 Masa Tenisi Turnuvası’nda kendi seyircileri önünde iyi bir performans sergileyeceklerdir. Yarışma 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri ​​arasında Panagürişte'de dünyanın en iyi tenisçilerinden bazılarının yarışacağı Arena Asarel Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER