Ardino Yunak yıldız kız masa tenisi takımı yine Bulgaristan ikincisi olduPazartesi, 30 Mayıs 2022

Ardino Yunak yıldız kız masa tenisi takımı yine Bulgaristan ikincisi oldu

Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü yıldız kız takımında yer alan oyuncular, üst üste ikinci yıl diğer kadın yarışmacılardan yaşça çok daha küçük olmalarına rağmen 26 puanla Kadınlar Masa Tenisi Premier Ligi’nde ikinci oldular. Birinciliği, 27 puanla Varna Komfort takımı, üçüncülüğü ise Panagyurişte'den Asarel Medet takımı elde etti.

Kadınlar Masa Tenisi Premier Ligi son turu Plovdiv (Filibe) şehrinde yapıldı. Şampiyonu belirleyen,   çekişmeli geçen, gerilimin arttığı 3 saat süren bir maçın ardından Beyhan Emin'in hocalığını yaptığı takım Komfort’e karşı dramatik bir şekilde 2: 4 kaybetti.

Kadınlar Masa Tenisi Premier Ligi’ne katılan Yunak yıldız kız takımı kadrosunda kulübün en iyi sporcuları Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu, Funda İbramova ve Suzan Yusufova yer aldılar.

 Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, “Şampiyonluğa çok yakındık. Gösterdikleri başarılı performanstan dolayı kızlarımızı tebrik ederim. Her turnuvadan sonra gözlerimin önünde biraz daha büyüdüklerini fark ediyorum. Komfort ile karşılaştığımız maç sırasında ve sonrasında aldığımız destek için dünyanın dört bir yanındaki tüm Ardinolu hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Çalışmaya devam edeceğiz ve umarım önümüzdeki yıl şampiyonluk kupası Ardino'ya gelir” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER