Ardino'da Cofi'nin anısına 13. Uluslararası Masa Tenisi Turnuvası’nın açılışı yapıldıCuma, 19 Ağustos 2016

Ardino'da Cofi'nin anısına 13. Uluslararası Masa Tenisi Turnuvası’nın açılışı yapıldıBugün Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, masa tenisi sporunda ün yapmış tenisçi ve antrenör Durgut Ademov-Cofi'nin anısına düzenlenen 13.Uluslararası 15 Yaş Altı Masa Tenisi Turnuvası'nın resmi açılışını yaptı.

Turnuva'da Türkiye'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beşiktaş takımı, Momçilgrad (Mestanlı) Rodopi takımı, Rusçuk iline bağlı Dve Mogili takımı, Gorna Oryahovitsa takımı, Dimitrovgrad (Kayacık) Astra takımı ve ev sahipliği yapan Ardino Yunak takımı olmak üzere 50'den fazla yarışmacı yer alıyorlar. Bilinmeyen sebeplerden dolayı Yunanistan, Makedonya ve Sırbistan'dan beklenen takımlar gelmediler. Türkiye'den iki takım katıldı.

Turnuvanın açılışına Ardino'nun kardeş Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Vekili Yalçın Işıkyıldız, Belediye Meclis Üyesi Naci Kale, Ardino Onursal Vatandaşı ve Ardino'da masa tenisi okulunun kurucusu Reşat Aydın, Bulgaristan Masa Tenis Federasyonu'nu (BFTM) temsilen Mihail Froloşki teşrif ettiler. Ayrıca masa tenisi ustası ve prestijli yarışmalardan birçok madalya sahibi olan Cevat Hasanov-Cosi, Arslan Koç, Naci Koç, Reyhan Sezer, Sevdiye Musova, Yılmaz Çobanoğlu, İlhan Sevinç gibi Cofi'nin çok sayıda takım arkadaşları ve dostlarından başka oğlu Erdem Ademov, gelini Safiye Ademova ve torunları Demet ve Deniz de törende hazır bulundular.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Resmi Murat, şunları dile getirdi: "Uluslararası masa tenisi turnuvasının yapıldığı günler, gerçek bir dostluk ve spor ustalığı bayramına dönüşüyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, artık masa tenisinin ilçede, bölgede ve ülkede önde gelen spor olarak gelişmesi geleneği canlandırıldı". Turnuvanın düzenlenmesine destek veren Bulgaristan Masa Tenis Federasyonu'na (BFTM) kalbi teşekkürlerini sunan Belediye Başkanı, Cofi'nin antrenörlüğünü yapmış Ardino Onursal Vatandaşı ve Ardino'da masa tenisi okulunun kurucusu Reşat Aydın'a ve açılışa katılarak ona, turnuvaya ve Ardino İlçesi sakinlerine karşı saygısını gösteren takım arkadaşları ve dostlarına da teşekkür etti.

Kardeş Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, turnuvanın yarışmacılarını selamladı. Bozbey, şunları ifade etti: "Sizi birleştiren spora olan sevginizle burada birçok yeni dostluklar edineceğinize ve galibiyetin sevincini hissedeceğinize inanıyorum. Hepinize başarılar dilerim, en iyiler kazansın".

Spor efsanesi Reşat Aydın, tekrar sılaya kavuşmanın verdiği sevincini dile getirerek, Belediye Başkanı Resmi Murat'ın şahsında Belediye yönetimine eşsiz turnuvanın düzenlenmesi için gerekli motivasyonu için teşekkür etti. Katılımcılara gerçek bir yarışma maratonu diledi.
Masa Tenis Federasyonu'nu (BFTM) temsil eden Mihail Froloşki, "Bu büyük turnuvanın düzenlenmesinde en önemli şey yıllar içinde kurulan dostluklardır. Burada Türkiye'de kariyerine devam eden yarışmacılar ve antrenörlerin olduğu biliniyor. Onlar bizim ülkede tenisin gelişmesine katkı verdikleri gibi şimdi de bunu Türkiye'de yapıyorlar" diye konuştu.

Turnuvanın başhekimliğini Bulgaristan Masa Tenis Federasyonu Veteran Komisyonu Başkanı ve Bulgaristan Master Sporcuları Federasyonu Başkanı Dimitır Karaivanov yapıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER