Ardino'dan yetenekli tenisçilerin büyük başarısıPazartesi, 26 Nisan 2021

Ardino'dan yetenekli tenisçilerin büyük başarısıGorna Oryahovitsa'da 18 yaş altı için Devlet Bireysel Şampiyonluğu düzenlendi. Yarışmaya ülkenin dört bir yanından yaklaşık 200 tenisçi katıldı.

Bireysel kızlar yarışmasında Spor Masa Tenisi Kulübü "Yunak 2005" Tsvetelina Georgieva ve Sidelya Mutlu'nun yetenekli tenisçileri mükemmel performans sergileyerek finale yükseldi. Muhteşem bir maçın ardından, Tsvetelina Georgieva 3: 1 galip kalarak şampiyon oldu.

Çift halinde Tsvetelina Georgieva ve Sidelya Mutlu gümüş madalya kazandı. Final maçında Sidelya ve Tsvetelina, şampiyon olan Kristina İvanova (Stoyanstroy-Plovdiv) ve Dimana Nikolova'ya (Korabostroitel-Varna) yenildi.

Yarışmaya Ardino kulübünden 9 yarışmacı katıldı: Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu, Funda İbryamova, Seçil Feyzulova, Daniela Surçeva, İvanna Makedonska, Demet Mehmed, Nurkan Halilhoca ve Cengiz Ahmedov.

Spor Masa Tenisi Kulübü "Yunak 2005" teknik direktörü Beyhan Emin, "Sizinle gurur duyuyorum! Turnuva boyunca gösterdikleri mücadele ruhu için tüm takımı tebrik ediyorum. Bir kez daha, Sidelya ve Tsvetelina bazı inanılmaz değişiklikler yaparak bir şampiyon ruhu gösterdiler" dedi.

Beyhan Emin, Ardino belediye başkanı İzzet Şaban'a bu sporcuların gelişimine sağlanan destekten dolayı yürekten şükranlarını sundu.

Göner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER