Ardinolu genç masa tenisçileri, Panagürişte’den iki bronz madalya ile döndüSalı, 29 Mart 2022

Ardinolu genç masa tenisçileri, Panagürişte’den iki bronz madalya ile döndü

Hafta sonu Panagürişte şehrinde Kadın ve Erkekler Ferdi Bulgaristan Masa Tenisi Şampiyonası düzenlendi. Şampiyonada Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübünü temsil eden Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu ve Funda İbramova muhteşem bir performans sergileyerek iki bronz madalya kazandılar.

Ferdi müsabakada 16 yaşındaki Tsvetelina Georgieva, Sofya CSKA takımında oynayan beş kez Bulgaristan şampiyonu olan Polina Trifonova’ya karşı iyi bir maç sergiledikten sonra yarı finalde kaybederek prestijli üçüncü sırayı aldı.

Sidelya Mutlu ve Tsvetelina Georgieva, yarı finalde Sofya CSKA takımı oyuncusu Polina Trifonova ve Varna Komfort takımı oyuncusu Maria Yovkova karşısında 2:3 mağlup olmaları sonucunda ikili kategorisinde üçüncülüğü elde ettiler.

Ferdi müsabakada kulübün diğer başarılı sporcusu Sidelya Mutlu, son 16 eleme turunda kaybetti, başka bir başarılı sporcusu olan Funda İbramova ise grup maçlarında rakiplerini yenerek şampiyonaya doğrudan katılma hakkı kazandı.

Ardino Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, "Kızların başarısıyla gurur duyuyorum. Onlar, ufak eleştirilerde bulunabileceğim yine olgun ve güzel bir oyun sergilediler. Umarım gelecekte kulüp ve kasabamız adına elde edilen başarılar artarak devam eder ve daha da büyük başarılara imza atılır” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER