Ardinolu masa tenisçisi Tsvetelina Georgieva, Bulgaristan Genç Olimpiyat Turnuvası’nda yine birinciSalı, 01 Mart 2022

Ardinolu masa tenisçisi Tsvetelina Georgieva, Bulgaristan Genç Olimpiyat Turnuvası’nda yine birinci

Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü sporcusu Tsvetelina Georgieva, bu yıl da 19 Yaş Altı Bulgaristan Genç Olimpiyat Turnuvası’nın final müsabakasında birinciliği elde ederek Bulgaristan şampiyonu oldu. Ardinolu yetenekli genç kadın, altın madalya yolundaki belirleyici maçta Plovdiv (Filibe) Stoyanstroy Masa Tenisi Spor Kulübü sporcusu Viktoria Persova karşısında 3-0'lık bir skorla mutlak üstünlük kurdu. Müsabaka, hafta sonu Varna şehrinde düzenlendi.

Kulübün diğer yetenekli sporcusu Sidelya Mutlu, karşı karşıya geldiği takım arkadaşı Tsvetelina Georgieva’ya 2.3’lük skorla mağlup olduğu muhteşem bir maçın ardından yarı finali kaybederek turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

Kulübün diğer iki sporcusu Funda İbramova ve Daniela Surçeva da iyi bir oyun sergilediler, ancak bu yaş grubunda ilk 16 sporcu arasına girmek için az bir puanları yetmedi.

Küçük erkeklerde Nurkan Halilhoca da ilk 20 sporcu arasına girerek kulübü onurlu bir şekilde temsil etti.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, takımın turnuvada sergilediği performanstan memnun olduğunu söyledi. Beyhan Emin, “Kızlar bir kez daha bu yaş grubunda en iyi olduklarını gösterdiler. Mutluyum ve belediye yönetimi başta olmak üzere Ardino halkının bu kızların başarısıyla gurur duyduğunu umuyorum. Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ın şahsında belediyenin ve yıllar içinde tenisin gelişmesine katkıda bulunan Metin Solak ve diğer iş insanlarının katkılarıyla kasabamızda bu sporla ilgili geleneklerin devam edeceğini düşünüyorum” dedi.


DİĞER HABERLER