Ardino'nun basketbol takımı, Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri’ne katılacakCuma, 13 Mayıs 2022

Ardino'nun basketbol takımı, Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri’ne katılacak

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Bursa Nilüfer ilçesinde düzenlenen Uluslararası Spor Şenlikleri’ne katılacak olan Ardino'nun basketbol takımına yeni formalar sağladı. Katılım için davetiye Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'den geldi.

Spor etkinliği, Türkiye'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle 16-20 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri, Covid-19 pandemisi nedeniyle iki yıllık bir aradan sonra yeniden düzenleniyor.

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Ardino’nun kardeş şehri olan Nilüfer'de yapılacak yaklaşan Uluslararası Spor Şenlikleri’nde basketbol takımının ilçeyi başarılı bir şekilde temsil etmesini temenni etti.

Nilüfer Belediyesinin Ardino'nun kardeş şehir protokolü imzaladığı ilk belediye olduğunu vurgulayan Müh. Şaban, karşılıklı temasların 1996 yılına kadar uzandığını belirtti. 25 yılı aşkın süredir aradaki büyük mesafelere rağmen iki belediye arasındaki dostluğun her geçen yıl daha da derinleştiğini söyleyen Belediye Başkanı, “Nilüfer'de yapılan Uluslararası Spor Şenlikleri’nin temel amacı, genç nesiller arasında dostluk ve dayanışma ruhunu geliştirmek, dünyada barış ve karşılıklı anlayış olması, gençlere farklı kültürlerden akranlarıyla dostluk kurma fırsatı sunmaktır” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER