Ardino'nun genç basketbol takımı, Nilüfer 20. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde Bulgaristan’ı temsil ettiPerşembe, 26 Mayıs 2022

Ardino'nun genç basketbol takımı, Nilüfer 20. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde Bulgaristan’ı temsil etti

Ardino'nun (Eğridere) genç basketbol takımı, Türkiye'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Ardino’nun kardeş şehri Bursa Nilüfer’de düzenlenen geleneksel Nilüfer 20. Uluslararası Spor Şenlikleri’ne katıldı. Katılım için davetiye Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'den geldi. 20 Nisan - 20 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşen spor etkinliği, 22 farklı disiplinde yarışan 20 000'den fazla katılımcıyı bir araya getirdi.

Basketbol turnuvasında Türkiye, Bulgaristan, Almanya, Romanya, Kosova ve Bosna-Hersek'ten sekiz takım katıldı. Ardinolu genç basketbolcular çekişmeli geçen maçların ardından nihai sıralamada beşinci oldular. Turnuvanın kazananı ev sahibi Nilüfer Belediyesi takımı olurken ikinciliği Kosova’dan Peya takımı, üçüncülüğü ise Almanya'dan Hanau takımı aldı. Tüm takımlar, bizzat Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem tarafından takdim edilen madalyalarla ödüllendirildi.

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, genç basketbol takımını turnuvada gösterdiği başarılı performansından dolayı tebrik etti.

Nilüfer 20. Uluslararası Spor Şenlikleri’ne katılan Ardino heyetine başkanlık eden Mümün Cila, sıcak karşılama, samimiyet ve misafirperverlik için ev sahiplerine içten teşekkürlerini dile getirdi. Cila, ayrıca gösterdikleri çabalar ve Bulgaristan'ı ve daha küçük çapta Ardino'yu turnuvada onurlu bir şekilde temsil ettikleri için basketbol takımında yer alan sporcuların yanı sıra Belediye Başkanına da teşekkür etti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER