Başkan Şaban, Ardino Yunak Masa Tenisi Spor Kulübünün yetenekli sporcularını ödüllendirdiCuma, 01 Ekim 2021

Başkan Şaban, Ardino Yunak Masa Tenisi Spor Kulübünün yetenekli sporcularını ödüllendirdi

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, ulusal şampiyonalarda tüm yaş gruplarında derece elde eden Ardino Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübünün yetenekli sporcuları Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu ve Funda İbramova’ya para ödülü verdi. Belediye Başkanının makam odasında yapılan ödül takdiminde Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Mümünhocov’un yanı sıra Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin de hazır bulundular.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, başarılarından dolayı genç sporcuları ve teknik direktörü tebrik ederek hedefe yönelik çabalamaya devam etmelerini diledi. Belediyenin çalışmalarında sporun geliştirilmesinin önemli bir öncelik olduğunu vurgulayan Müh. Şaban, “Başarınızla Ardino gibi küçük bir ilçeyi ulusal ve ulusal düzeyin üzerine çıkarmanız sevindirici bir olaydır. Umarım Avrupa düzeyinde de iyi performans gösterirsiniz. Size inanıyorum ve bir şeylerin olması için siz de kendinize inanmak zorundasınız” dedi.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, belediye yönetimine kulübe verdiği destek için şükranlarını sundu. Emin, “Belediyenin desteği olmadan bu sonuçlara ulaşamayız. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve umarım yakında Avrupa Şampiyonası'ndan da bir madalya ile dönerek sizi mutlu ederiz” diye kaydetti.  Başarılı bir sezona imza attıklarını vurgulayan Yunak Kulübü Teknik Direktörü, “Sidelya Mutlu 15 yaş kategorisinde Bulgaristan'ın mutlak şampiyonu oldu. Kızımız takım, ferdi, çiftler ve karışık çiftler kategorilerinde de birinciliği elde ederek şampiyon oldu. 18 yaş kategorisinde de ikinciliği elde etti. Kadınlarda çeyrek finallere katıldı. 15 yaş altı karışık çiftler kategorisinde Balkan Şampiyonası’nda da ikinci oldu.

Tsvetelina Georgieva, ferdi müsabakada 18 yaş kategorisinde birinciliği elde etmeyi başardı. 21 yaş kategorisinde de birinciliği kazanan sporcu, ayrıca Bulgaristan milli masa tenisi takımı dahilinde 19 yaş altı ve kadınlar müsabakasında Balkan şampiyonalarında ikinciliği elde etti. Takım arkadaşı Sidelya Mutlu ile birlikte 18 yaş ve 21 yaş çift genç kızlarda birinciliği elde ettiler. Sidelya ve Tsvetelina, daha küçük yaşta olmalarına rağmen çift ​​kadınlarda üçüncü olmayı başardılar.  

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER